Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Канадський будинок = теплий будинок? Досвід експлуатації домівок з сіп панелей за канадською технологією: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

Експлуатація будинків з сіп панелей. Як це - жити в будинку з сіп панелей (сендвіч панелей)? Які його особливості та відмінності від інших будинків? Канадський будинок - це теплий будинок?

 

Фрагмент годинного фільму-інтерв'ю: "Будуємо канадський будинок: плюси, мінуси і що потрібно знати обов'язково?" Повнt интерьвью буде доступне пізніше на сторінці "Питання-відповідь" і на нашому каналі на Youtube. Підписуйтесь!

Інтерв'юер:

 

Ви згадали про досвід експлуатації будинків з сіп панелей, побудованих за канадською технологією. Я знаю, що для України це ще досить нова технологія, незважаючи на те, що їй вже більше 100 років.


Чи є якийсь досвід - може у Вас, може у інших людей, які у Вас будувалися, Ваших клієнтів? Ось що люди говорять про житло в такому будинку з SIP панелей? Чи справді це САМА "тепла технологія" сьогодні для побудови свого будинку?

 

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії «Український дім»:

 

По-перше, може мене неправильно зрозуміли, технології сіп будівництва не 100 років, - сто років будують каркасні будинки. Якщо говорити про саму технологію будівництва з сіп панелей, то, я не беруся точно стверджувати достовірність дат, але десь в 50-х-60-х рр. минулого століття була винайдена SIP панель. Але масове застосування вона почала знаходити тільки в 80-х-90-х рр. XX століття.


Примітка: СІП панель (SIP панель) як будівельний матеріал була винайдена в 50-х рр. 20 століття, але широко стала застосовуватися починаючи з 80-90-х рр. того ж століття.


Чому це сталось? Тому що, як я вже говорив, будинок з сіп панелей дорожче каркасного будинку. І сенс використовувати SIP в будівництві настав тоді, коли був черговий стрибок цін на енергоносії і сип панелі стало вигідно використовувати через набагато більшу енергоефективність.


Примітка: У Північній Америці стали будувати будинки з сіп-панелей тоді, коли зросли ціни на енергоносії. Це стало способом зберегтати енергоресурси, тому що такі будинки максимально теплі і енергоефективні!


Мало того, в США в більшості штатів існують податкові пільги для тих, хто будує з сіп панелей. Вони засновані на тому, що SIP панелі набагато менше споживають енергоресурсів, тим самим зберігаючи їх на планеті. І тому держава надає такі пільги.


Примітка: У США існують податкові пільги для тих, хто будує будинки з SIP панелей! Оскільки ця "зелена технологія" дозволяє зберігати ресурси на планеті Земля (тому що на опалення таких будинків їх витрачається дуже мало).


З приводу експлуатації. Перше, це те, що лежить на поверхні - це дуже маленькі витрати на опалення. Або охолодження.


Примітка: Експлуатація канадських будинків з сіп-панелей: Особливість 1: Маленькі витрати на опалення взимку і охолодження - влітку! Це дійсно теплі і енергоефективні будинки!


Інтерв'юер:

 

Правда? Тобто можна сказати, що сьогодні, для сучасної України дома з сіп панелей з моторошно зростаючими цінами на газ і опалення - це саме те, що потрібно! Цікаво!


Едуард Авзалов:

 

Так, це саме так. Тут все дуже просто. Кажуть: "теплі будинки" або "холодні будинки". БУДЬякий будинок може бути теплим. Питання тільки в тому, скільки грошей Ви заплатите за опалення.

 

Інтерв'юер:


Ха-ха. Це жорстоко!


Едуард Авзалов:

 

Навіть в металевому гаражі Ви можете натопити його і там буде дуже тепло, навіть при морозі на вулиці, але обійдеться це дуже дорого!


Тому, при виборі технології для будівництва свого будинку дуже важливо розуміти, наскільки стіни, підлога, стелі і т.д. пручаються втраті тепла!


Це дуже просто зрозуміти на досвіді, який відомий майже всім. Якщо Ви в холодну погоду на вулиці руку без рукавички прикладете до металу, то Вам стане дуже холодно, ну а якщо буде вже зовсім мороз, то навіть шкіра може відстати. Але взагалі - це буде холодно, це буде відразу чітко холодно. Якщо ж Ви, в цей же мороз, покладете руку на пінопласт, вашій руці стане тепло.

 

Інтерв'юер:


Треба буде спробувати!


Едуард Авзалов:

 

Цей експеримент може провести будь-хто. І результат буде завжди один і той же. Але це не означає, що пінопласт - теплий.

Коли він лежить на морозі, він точно такої ж температури, як і метал, який лежить там же. На вулиці все однієї і тієї ж температури, крім людей. :-) Ефект теплоти руки виникає тому, що тепло Вашої руки в метал йде швидко, а в пінопласт - повільно. Тобто пінопласт пручається теплопередачі.


Так ось, повертаючись до будівництва свого канадського будинку з сіп панелей - чим краще стіна володіє таким ефектом, як я описав, (більше пручається теплопередачі), тим менше потрібно витратити грошей на обігрів такого будинку - щоб в кімнаті було, припустимо, +25.


Є спеціально навчені люди (вони називаються теплотехніки), які знаючи, з чого стіни, вікна, потолоки, дах, яка товщина, вони роблять теплотехнічний розрахунок. І потім говорять, що Вам потрібно для того щоб при мінус 25 градусів Цельсія на вулиці було + 25 всередині, в цьому приміщенні виробляти стільки-то кіловат теплової енергії в одиницю часу.
Тобто, чим краще у Вас теплоізольовані стіни, тим менше Вам потрібно виробляти теплової енергії, і тим менше Вам потрібно заплатити за те, з чого Ви ці кіловати отримуєте ... від тієї чи іншої системи опалення.

 

Інтерв'юер:

 

Ви впевнено і докладно говорите про різницях температур ... А ви самі живете в якому будинку?

 

Едуард Авзалов:

 

Я живу в будинку з сіп панелей. Як Ви вже зрозуміли, ширина сіп панелі - це стандартні 164 мм. Це - ось (показує). Це товщина стін мого будинку.

 

Інтерв'юер:


Ну, загалом, це як півтора цегли приблизно?


Едуард Авзалов:

 

Ні, це як 15 см., Трохи більше, це легко на лінійці прикинути.


Це не вкладається в голові, що така стіна може бути теплою. Але в тому то й справа, що пінопласт, який є "серцевиною" сіп панелі, чинить опір тепла в рази ефективніше ніж навіть більш-менш сучасні будівельні матеріали, такі як, наприклад, газобетон.


Якщо порівнювати з газобетоном, то ця ось SIP стіна в 164 мм. по теплоеффектівності відповідає 80 см. газобетону!


Інтерв'юер:

 

Нічого собі! А з цеглою як?

 

Едуард Авзалов:

 

Півтора метра.

 

Інтерв'юер:

 

Тобто, грубо кажучи, з цегли потрібно побудувати не будинок, а бункер, щоб він по теплоеффектівності тільки зрівнявся з будинком з сіп панелей! Це дуже цікава інформація!

 

Едуард Авзалов:

 

При цьому в такому SIP будинку за канадською технологією комунальні витрати на опалення дуже радують. Рахунки за комуналку радують нашу сім'ю і викликають заздрість у сусідів ... :-)


Інтерв'юер:

 

Я розумію! Багато б помінялися з Вами місцями!

 

Едуард Авзалов:

 
Я не можу сказати, що мене радує заздрість сусідів, але те, що я за опалювальний сезон 2014-2015 за будинок 76 м2 при висоті стель 3 метри, при досить великій площі вікон ... (Можна, до речі, показати глядачам, які вікна ... вони дійсно досить великі).

 
Інтерв'юер:

 

Так, давайте так і зробимо.
(Камера показує вхідну зону будинку з високими вікнами, які заміняють двері)


Тобто це так звані "французькі вікна" в підлогу?

 

Едуард Авзалов:

 

Так. Так ось, за опалювальний сезон 2014-2015, в середньому, за 1 місяць, комунальні платежі склали 475 грн. Причому це ВСЕ електрика. Тут електричне опалення. В платіжку включено всю електрику, включаючи бойлер на 100 літрів, світло, пральну машинку і т.д. Тобто опалення - це менше грошей, я просто не можу його виокремити ізобщего рахунки за електрику.

 

Інтерв'юер:

 

Я вже вам заздрю! Тому що я живу в будинку з газобетону з газовим опаленням і в листопаді я вже заплатила 2000 Грн. тільки за опалення і гарячу воду. Так що - так, то що Ви говорите, мене особисто вражає.

 

Едуард Авзалов:

 

При цьому в нашому будинку дуже тепло. У мене дружина дуже любить провітрювати, а так би ми платили ще менше! :-)


Тому, це перше, що відзначають ті, хто починають жити в будинку з сіп панелей. Це що стосується експлуатації канадського будинку, побудованого з такого матерала як SIP, про що Ви мене питали на початку.


Те, що зараз це найкраще рішення на ринку будівництва індивідуальних будинків, котеджів, дач і т.д. в плані тепла і економічного опалювання - це точно!


Другий момент в плані експлуатації канадських будинків з сіп панелей - це швидкість їх складання.

 

Інтерв'юер:

 

Те, що зараз називають "бистровозводімость"?

 

Едуард Авзалов:

 

Так. Бистровозводімий канадський будинок під ключ з сіп панелей на 120 квадратних метрів можна побудувати за 4 місяці.

Деякі називають і більш короткі терміни, але тут важливо ще, щоб було велике бажання замовника побудуватися швидко. Буває що деякі моменти довше узгоджуються і ін., Проходить якийсь час. А так, в цілому, 4 місяці - це цілком реально. Підкреслюю - це "будинок під ключ", а не просто коробка в полі. Після закінчення робіт в нього можна завозити меблі, заїжджати і відразу жити!


Примітка: Експлуатація канадських будинків з сіп-панелей: Особливість 2: швидкомонтованих. Будинок під ключ на 120 м2 можна побудувати за 4 місяці!


Інтерв'юер:


Це на скільки квадратних метрів?


Едуард Авзалов:

 

На 120. Будинок під ключ.

 

Інтерв'юер:

 

А поверховість будинку сильно впливає на терміни?

 

Едуард Авзалов:

 

Ні, майже ніяк не впливає. Можна в цей термін укластися з будівництвом будинку під ключ по типу "одноповерховий будинок", "будинок з мансардою" або "двоповерховий будинок". Зазвичай ми (компанія "Український дім") будуємо саме такі.


Третій момент, пов'язаний з експлуатацією канадського будинку з сіп-панелей, це те, що в ньому не буває протягів. Ніколи! Тобто будинок дуже герметичний. Неконтрольована вентиляція в SIP будинку відсутній ...

 

Продовження цієї статті читайте на цій сторінці.

  

 

 
Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СИП, компанія "Український дім" підкаже:

 

 

Телефонуйте:

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

 

Пишіть:

ukr-dom@ukr-dom.com.ua

 

 

Дивіться наш Відео-блог на Youtube або прямо на нашому сайті.

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA