Будівництво домів

Енергоефективність

При експлуатації будинку витрачається енергія. В основному, на обігрів або охолодження. Енергія може бути електрична чи теплова, за рахунок спалювання (зазвичай - це газ). Чим вищий показник енергоефективності будинку, корисного, ефективного витрачання енергії, тим менші комунальні та інші витрати на його експлуатацію. Це одна сторона економії. Друга полягає в тому, що для будинку з високою енергоефективністю потрібна менш дорога система опалювання. І третя сторона заощадження: якщо Ви вирішуєте продавати житло - енергоефективний будинок і продати легше, і коштує він дорожче.

Розглянемо усі ці три сторони детальніше.

01.За останні 10 років ціна на газ для населення виросла в 10 раз:

Енергоефективність

Це історія. А ось найближче прогнозоване майбутнє:

На даний час вартість 1000 м3 близько 100 доларів (мінімальний тариф 725 грн., при споживанні до 2500 м3). У 2012 році ціну на газ для населення планують підняти на 30%, а потім кожні півроку піднімати на 20%, доки не досягне відмітки 500 доларів США за 1000 м3. Тобто, через якихось 3-5 років, за газ доведеться платити в 5 разів більше. Це при будь-якому уряді.


У Європі цю тенденцію помітили та почали враховувати давно. За 40 останніх років в ЄС відбулось декілька фундаментальних коригувань основних показників енергетичної ефективності будівель з їх зниженням в 10 - 16 разів. З 2020 року Директивою EPBD для нового будівництва встановлений обов`язковий стандарт ЗЕРО - стандарт нульового енергоспоживання будівель.

Потребление энергии в европейских зданиях

Очевидно, що треба будувати споруди з високою енергоефективністю.


Технологія, якою ми користуємось дозволяє будувати будинки, що відповідають сьогоднішній ситуації на ринку енергоресурсів.

Витрати на опалювання наших будинків, при існуючих цінах на газ і електрику, не перевищують 1 гривну (чи 0,12 долара США) на квадратний метр. Тобто опалювання будинку площею 150 кв.м. обходиться в 20 доларів США в місяць. Для того, щоб досягти такого ж результату при використанні газобетону або ракушняка необхідно побудувати стіни завтовшки 800 мм, а при використанні дерева - 500мм.

02.У наших будинках, побудованих із sip панелей, можна не використовувати газове опалювання.

Можна не встановлювати котел. Також нема потреби прокладати систему опалювання з трубами і радіаторами. Достатньо розмістити в кожній кімнаті настінний електричний конвектор. А для приготування їжі можна використовувати електроплиту. Гаряча вода нагрівається в електричних бойлерах. Завдяки високій енергоефективності наших будинків - споживання електроенергії дуже низьке. У разі перебоїв з електроенергією, вистачає потужності бензинового генератора. Крім того, електроенергія не буде дорожчати такими ж стрімкими темпами, як газ, не кажучи вже про те, що її можна отримувати від сонячних батарей та вітряних генераторів. Якщо перекласти на мову чисел, то вже на етапі будівництва можна заощадити в середньому 5 тис. доларів.

03.Сьогодні, коли люди купують машину, усі звертають увагу на витрату палива.

Дуже скоро такий же підхід буде при купівлі будинків. І, якщо Ви захочете продати Ваш будинок, то реалізувати енергоефективну оселю буде набагато простіше.


У результаті ми отримуємо економію на етапі будівництва, в процесі експлуатації і на випадок продажу помешкання. А заощаджені гроші - зароблені гроші.

«Український Дім» - будувати легко

RUUA