Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?
Як правильно розташувати свій канадський дім із сіп панелей на ділянці зі стрімким схилом? чи: Історія про сучасний Будинок на пагорбі.
Розглянемо ситуацію. У Вас є ділянка, на якій Ви хочете побудувати свій будинок за канадською технологією із сіп панелей. Але ця територія має не просто неправильну форму, а стрімкий схил (від 8 і до 90 градусів). Чесно кажучи - це і не ділянка зовсім, а пагорб :-), або гора. Або ж площа пересічена глибоким яром.
Земля на Україні під індивідуальне будівництво коштує вже не настільки дорого, як 5 років тому. Але все ж достатньо, щоб наші співвітчизники підшукували собі якомога більш доступний по ціні варіант. Адже тоді, заощадивши на ділянці, можна більше коштів вкласти у будівництво самого будинку! Особливо, якщо врахувати, що з sip панелей можна вигнати " коробку" будинку за дуже і дуже приємною ціною. Надлишки бюджету можна вкласти в дороге облицювання фасаду чи благоустрій навколишнього ландшафту.
Якщо на ділянці є яр, крутий схил або інші " недоліки", то його ціна може бути набагато нижча за ринкову. В цьому випадку, непоганим варіантом може бути купівля такого "наділу" і будівництво свого дому на ньому. Не варто побоюватися, що такий котедж буде в чомусь неповноцінним, скоріше навпаки - він може вийти абсолютно оригінальним, і несхожим на інші будівлі. Можна використати ще досить новий для наших широт, але дуже цікавий і надійний вид фундаменту – палевий, свайний фундамент. (Дивиться тут нашу детальну статтю про різноманітні види фундаментів).
І, хто знає, можливо через декілька років до Вашого будинку возитимуть на екскурсії студентів архітектурних ВУЗів. А ще, він красуватиметься в глянцевих журналах під тегом "100 найкрасивіших та найбільш оригінальних будинків України"!
Про західний досвід будівництва будинків на ділянках зі схилом.
У західній архітектурі існує ціле поняття Hillside Home, що означає різновид архітектурного і конструктивного рішення. Це - коли будинок будується на ділянці непростої форми з крутим схилом - на горі, пагорбі, кам'янистому схилі і тому подібне. Існую навіть цілі бази спеціальних проектів Hillside Houses. Їх можна знайти на англомовних ресурсах.
Ситуація, коли Ваша ділянка під забудову свого канадського дому має крутий схил тільки в нашій країні вважається складною і проблемною. На заході, навпаки, кажуть, що такий будинок може бути набагато кращим, ніж побудований на рівній ділянці. Чому?
1) Підвищена енергоефективність, якої легко досягнути.
Можна вибрати правильну орієнтацію будинку по сторонах світу, так, щоб він "врізався" в схил з півночі, а з півдня - був відкритий максимальною кількістю сторін (щоб всередину дому потрапляло більше сонячних променів). А також, щоб він був захищений від вітрів.
Обов'язково врахуйте особливості кута нахилу сонячних променів у Вашому регіоні в різні пори року. Тоді наш архітектор допоможе підібрати відповідний правильний проект для Вашої ділянки безкоштовно - напишіть нам!
Такий будинок потребуватиме обігріву набагато менше! Проявиться його природна енергоефективність, навіть без застосування сучасних енергоефективних систем опалення.
2) Широкі архітектурні можливості.
Просто подивіться на ці фото і Ви зрозумієте, що абсолютно не варто обмежуватися "коробкою на плацу", щоб отримати, у результаті, досконалий Будинок!
Вам доступна неймовірна різноманітність архітектурних форм!
І не соромтеся сміливо відправляти нам запит на розрахунок вартості вибраного Вами будинку, оскільки за канадською технологією з сіп панелей можна побудувати маєток практично за будь-яким проектом!
3) Широкі можливості для дизайну.
Будинок на пагорбі може бути, і як правило буває, багаторівневим. За умов складного рельєфу місцевості простіше звести будинок з невеликою основою, але в декілька поверхів, щоб забезпечити достатньо житлового простору. Так що, при бажанні, Ви зможете стати власником власної "вежі на горі". Не тільки красиво, але і корисно для здоров'я! Щоденний " ледачий" фітнес Вам забезпечений у вигляді пари-трійки сходових прольотів.
Ну, а якщо не подобається ідея вибудовувати вверх, то цілком можна "заритися" в пагорб - побудувати декілька внутрішніх поверхів нижче рівня землі. Цокольний, або напів-цокольний поверх чудово підійде для гаража та господарських приміщень.
Якщо Ви власник ділянки зі схилом - то знайте, що тепер Вам не грозить звання "нещасного володаря казна-чого". Швидше Вас можна величати - гордий і щасливий господар "ділянки з цікавими особливостями", "лендлорд гори", або як більше подобається! :-)
"Український дім" допоможе втілити в життя Вашу мрію про свій красивий, теплий, комфортний і енергоефективний канадський будинок у будь-якій точці Україні, за будь-яким проектом і на будь-якій ділянці.
Якщо заповнити цю просту форму, ми порахуємо для Вас зразкову вартість будівництва Вашого будинку і вишлемо на email протягом дня.
Ваша будівельна компанія "Український дім"
+38 (066) 321-22-11