Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Введіть ваш Email:
 

Як правильно розташувати свій канадський дім із сіп панелей на ділянці зі стрімким схилом? чи: Історія про сучасний Будинок на пагорбі.

Розглянемо ситуацію. У Вас є ділянка, на якій Ви хочете побудувати свій будинок за канадською технологією із сіп панелей. Але ця територія має не просто неправильну форму, а стрімкий схил (від 8 і до 90 градусів). Чесно кажучи - це і не ділянка зовсім, а пагорб :-), або гора. Або ж площа пересічена глибоким яром.

Земля на Україні під індивідуальне будівництво коштує вже не настільки дорого, як 5 років тому. Але все ж достатньо, щоб наші співвітчизники підшукували собі якомога більш доступний по ціні варіант. Адже тоді, заощадивши на ділянці, можна більше коштів вкласти у будівництво самого будинку! Особливо, якщо врахувати, що з sip панелей можна вигнати " коробку" будинку за дуже і дуже приємною ціною. Надлишки бюджету можна вкласти в  дороге облицювання фасаду чи благоустрій навколишнього ландшафту.

 

Якщо на ділянці є яр, крутий схил або інші " недоліки", то його ціна може бути набагато нижча за ринкову. В цьому випадку, непоганим варіантом може бути купівля такого "наділу" і будівництво свого дому на ньому. Не варто побоюватися, що такий котедж буде в чомусь неповноцінним, скоріше навпаки  -  він може вийти абсолютно оригінальним, і несхожим на інші будівлі. Можна використати ще досить новий для наших широт, але дуже цікавий і надійний вид фундаменту – палевий, свайний фундамент. (Дивиться тут нашу детальну статтю про різноманітні види фундаментів).

 

І, хто знає, можливо  через декілька років до Вашого будинку возитимуть на екскурсії студентів архітектурних ВУЗів. А ще, він красуватиметься в глянцевих журналах під тегом "100 найкрасивіших та найбільш оригінальних будинків України"!

 

 

дом на скаледом на скалахдом на столбах

 

 

Про західний досвід  будівництва будинків на ділянках зі схилом.

 

У західній архітектурі існує ціле поняття Hillside Home, що означає різновид архітектурного і конструктивного рішення. Це - коли будинок будується на ділянці непростої форми з крутим схилом - на горі, пагорбі, кам'янистому схилі і тому подібне. Існую навіть цілі бази спеціальних проектів Hillside Houses. Їх можна знайти на англомовних ресурсах.

 

Ситуація, коли Ваша ділянка під забудову свого канадського дому має крутий схил тільки в нашій країні вважається складною і проблемною. На заході, навпаки, кажуть, що такий будинок може бути набагато кращим, ніж  побудований на рівній ділянці. Чому?

 

1) Підвищена енергоефективність, якої легко досягнути.

Можна вибрати правильну орієнтацію будинку по сторонах світу, так, щоб він "врізався" в схил з півночі, а з півдня - був відкритий максимальною кількістю сторін (щоб всередину дому потрапляло більше сонячних променів). А також, щоб він був захищений від вітрів.

 

Обов'язково врахуйте особливості кута нахилу сонячних променів у Вашому регіоні в різні пори року. Тоді наш архітектор допоможе підібрати відповідний правильний проект для Вашої ділянки безкоштовно - напишіть нам!

 

 

энергоэффективный домэскиз энергоэффективного дома на холме

 

 

Такий будинок потребуватиме обігріву набагато менше! Проявиться його природна енергоефективність, навіть без застосування сучасних енергоефективних систем опалення.

 

 

дом на холмистом берегу озераэскиз фасада дома по сторонам света

 

 

2) Широкі архітектурні можливості.

Просто подивіться на ці фото і Ви зрозумієте, що абсолютно не варто обмежуватися "коробкою на плацу", щоб отримати, у результаті, досконалий Будинок!

 

 

дом в скалахдом на склоне

 

 

Вам доступна неймовірна різноманітність архітектурних форм!

 

 

дом на столбахдомдом на горе

 

 

І не соромтеся сміливо відправляти нам запит на розрахунок вартості вибраного Вами  будинку, оскільки за канадською технологією з сіп панелей можна побудувати маєток практично за будь-яким проектом

 

 

дом на крутом склонедом с карнизом

 

 

3) Широкі можливості для дизайну.

Будинок на пагорбі може бути, і як правило буває, багаторівневим. За умов складного рельєфу місцевості простіше звести будинок з невеликою основою, але в декілька поверхів, щоб забезпечити достатньо житлового простору. Так що, при бажанні, Ви зможете стати власником власної "вежі на горі". Не тільки красиво, але і корисно для здоров'я! Щоденний " ледачий" фітнес Вам забезпечений у вигляді пари-трійки сходових прольотів.

 

Ну, а якщо не подобається ідея вибудовувати вверх, то цілком можна "заритися" в пагорб - побудувати декілька внутрішніх поверхів нижче рівня землі. Цокольний, або напів-цокольний поверх чудово підійде для гаража та господарських приміщень.

 

 

дом в горедом внутри холмадом как у хоббита

 

 

Якщо Ви власник ділянки зі схилом - то знайте, що тепер Вам не грозить звання "нещасного володаря казна-чого".  Швидше Вас можна величати - гордий і щасливий господар "ділянки з цікавими особливостями", "лендлорд гори", або як більше подобається! :-)

 

 

 

"Український дім" допоможе втілити в життя Вашу мрію про свій красивий, теплий, комфортний і енергоефективний канадський будинок у будь-якій точці Україні, за будь-яким проектом і на будь-якій ділянці.

 

Якщо заповнити цю просту форму, ми порахуємо для Вас зразкову вартість будівництва Вашого будинку і вишлемо на email протягом дня.

 

Ваша будівельна компанія "Український дім"

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

 

 

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

Підпишіться на нашу розсилку статей та пропозицій!

Будівельна компанія «Український Дім»

RUUA