Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?
Типовий англійський будинок або за якими фасадами та як живуть британці?
Цією статтею ми відкриваємо нову рубрику - "Фасади та інтер’єрні рішення європейців".
Для того, щоб зрозуміти, що саме Вам подобається - варто спочатку подивитися, як це роблять інші.
Культура сучасного котеджного будівництва в нашій країні тільки починає формуватися і, відповідно, у людини, яка зібралася будувати свій дім виникає багато питань.
Яким зробити фасад, вхід, ландшафтний дизайн, огорожу та інше...
Давайте подивимося, як це роблять англійці.
Жителі Великобританії - традиціоналісти і консерватори. І в чому їм справді не можна докорити, так це - у відсутності смаку.
Основна частина британців живе в так званих таун-хаусах - багатоквартирних (в основному, двоповерхових) будинках з окремим входом і маленьким заднім двориком.
Середня квадратура такого житла 50-70 м2, висота стель - 2,2 метри! І це для нашої ментальності дивовижно, оскільки висота стель в нашій країні в самій бюджетній квартирі типу " хрущовка" 2,5 м!!!
Перед входом до будинку, зазвичай, є в наявності невеликий шматочок землі, штахетник (декоративна огорожа з вертикальними дерев'яними планками). Частенько ми можемо спостерігати відсутність паркану або іншої загороди.
Так виглядає таун-хаус та його подвір’я.
Будинок, що стоїть окремо, хай і впритул до сусідів, зі своїм маленьким двориком і невеликим шматочком землі біля входу може дозволити собі людина більш забезпечена.
А так виглядає задній дворик типового англійського будинку.
Фасад англійського будинку, побудованого 100-150 років тому, можна відрізнити від фасаду будинку, побудованого 30-40 років тому, тільки помітивши більш сучасні матеріали. Архітектурні рішення майже ідентичні.
Червона цегла (це не наша "червона цегла", вона більш спокійного теракотового кольору). Натуральна керамічна черепиця. Шпроси на вікнах (візерунки з переплетення декоративних планок усередині склопакета). Цілі квартали побудовані таким чином.
Можливо, Ви скажете: "нудна одноманітність", але для англійців це і є їх національний стиль, їх культура традиційного англійського житлового будівництва.
Проте, у кожного будинку і подвір’я є свій колорит, і, безумовно, своя власна чарівність.
Англійці безперервно, і навіть трохи фанатично доглядають за своїми газонами. Постійно косять їх та підрівнюють. Професійний ландшафтний дизайн зустрічається не часто - зазвичай свої крихітні дворики жителі облаштовують самі.
Огорожі в Англії - це найпримітивніші дерев'яні огорожі, які нам доводилось коли-небудь бачити. Вони дуже незвичні для нашого погляду.
А ще британці люблять еркери. У старих будинках еркери зустрічаються особливо часто.
Ось так, наприклад, виглядає дім дуже забезпечених людей в Англії. Це справжній старий англійський особняк. Уявляєте? І Ви все ще маєте на думці, що в Україні ми живемо погано? :-) В деяких українських передмістях можна зустріти набагато шикарніші маєтки.
А ось так от виглядає в Англії, навпаки, так зване "соціальне житло" (бюджетний варіант), або просто кажучи - багатоповерхівка! У таких трьохповерхових будиночках зазвичай живуть малозабезпечені сім'ї, або переселенці.
Типова картина Українського приватного сектора - це "хата-мазанка", що завалилася, по сусідству з якою стоїть величезне помістя (ковані ворота, огорожа "з ангелками"). І зовсім поруч - облуплений фасад панельної дев’ятиповерхової споруди.
Чого точно варто повчитися у англійців, так це умінню витримувати все в єдиному стилі!
Давайте будувати красиві і енергоефективні будинки сіп панелей в Україні разом! Дізнайтеся, скільки коштує побудувати будинок і виберіть проект будинку з найкращих зразків!
Ваша будівельна компанія "Український дім".