Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання
Ім`я:
Телефон:
E-mail:
Повідомлення:
Зручний спосіб зв'язку:
Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Покриття на підлогу у канадському будинку з sip: матеріали, технології, поради

Отже, ви прийняли рішення побудувати будинок з сіп-панелей за канадською технологією в Україні. Ви вибрали прекрасний проект, надійний і міцний фундамент, продумали усе до дрібниць в плануванні свого будинку. І у цю мить задумалися про підлогове покриття. Яким воно має бути? Як вибрати правильно? У всіх приміщеннях будинку зробити однакову підлогу? Чи є якісь особливості в зв'язку з тим, що будинок "канадський", і побудований з sip-панелей? "Український дім" вирішив дослідити сучасний ринок і розібратися, яку підлогу та технології краще використовувати для будинку з SIP (Structural Insulated Panel). Отже, ділимося досвідом!

 

Процес виготовлення підлогових покриттів складається з двох частин:

 

  1. Підготовка під покриття для підлоги.
  2. Самі покриття для підлоги.

 

Різні покриття для підлоги потребують різної підготовки до монтажу (укладанню).

 

Особливості монтажу підлогового покриття у будинку з сіп-панелей

 

 

Зазвичай у тих будинках. які будує "Український дім", підлога першого поверху також змонтована з сіп-панелей (вони укладені на ростверк, який, в свою чергу, знаходиться на пальовому фундаменті з геошурупів). А це означає, що підлога рівна і практично готова до укладання будь-якого підлогового покриття прямо на ОСБ.

 

Чому "практично"? Тому що підлога з сіп-панелей - це кілька панелей, між якими є стики, які можуть давати невелику "сходинку" (до 2 мм). Вони можуть виникати через особливості даної партії з'єднувального бруса, або з інших причин. При монтажі чистової підлоги в такому канадському будинку єдине, що потрібно зробити - це трохи вирівняти поверхню за допомогою циклювальної машини. Робиться це досить швидко, і ми отримуємо готову підставу, на яку можна укладати і дерев'яну дошку, і паркет, і ламінат-поли, і лінолеум, і ковролін без будь-якої додаткової попередньої підготовки.

 

Якщо підлога планується дерев'яною, то дошку можна укладати відразу після циклювання на клей, тому що при шліфуванні з ОСБ усувається зовнішній "лаковий" шар. Паркет і ламінат краще укладати на підкладку, а лінолеум і ковролін можна і без неї.

 

Якщо з якоїсь причини провести циклювання немає можливості або бажання, то стиками сіп-панелей і зовсім можна знехтувати, взявши підкладку товстіше (припустимо 8 мм), яка приховає всі ці перепади. Або ж використовувати лінолеум на підкладці.

 

Паркет в канадському sip будинку

 

 

Якщо Ви зупинили свій вибір на максимально класичному варіанті - паркеті, то варто врахувати всі його плюси і мінуси. Це унікальний натуральний матеріал, де кожна дошка має свій неповторний малюнок, але при його укладанні потрібна ретельна підготовка і делікатна робота.

 

Нагадаємо аксіому: найголовніше в деревині це її вологість. Якщо вологість паркетної дошки буде вищою за норму, то в процесі експлуатації деревина буде висихати і в підлозі з'являться щілини. Дерево дуже сильно змінює свої обсяг виходячи з вологості приміщення. Якщо вологість буде менше норми, то набираючи вологість в процесі експлуатації, дошка буде спучуватися. Підстава, на яку укладаються дерев'яна підлога, також має мати стабільну вологість і має бути гідроізольованою.

 

Тому ідеально, якщо такий підлоговий матеріал як паркет завозиться в приміщення канадського будинку для зберігання заздалегідь (!). І досить тривалий час (3-4 тижні) зберігається точно в тих умовах, в яких він буде експлуатуватися (при працюючому опалюванні). На практиці, такий підхід застосовується рідко, тому з'являються проблеми зі скрипом і щілинами в майбутньому.

 

Інші "тонкі" моменти дерев'яної підлоги в будинку за канадською технологією

 

Найдешевший варіант натуральної дерев'яної підлоги для будинку - це сосна. Але варто врахувати, що матеріал сам по собі м'який - будь-який важкий предмет, що впав, буде залишати на ньому помітну вм'ятину.

 

 Більш тверді сорти дерева - ясен, дуб, модрина - коштують дорожче в рази.

 

Крім витрат на саме дерево, приготуйтеся витратитися на якісні клей і лак. "Український дім" радить використовувати тільки твердий поліуретановий лак.

 

Після укладання дошки або паркету, такою підлогою можна користуватися відразу ж - потрібно дати їй "вистоятися". Потім її циклюють, а через час - вдруге. Потім ретельно пилососять і два або три рази покривають лаком.

 

Якщо у Вас вистачить часу, терпіння і грошей на паркет для свого sip будинку, то знайте, що ці зусилля виправдаються у майбутньому - це найкраще підлогове покриття з точки зору далекої перспективи. Тому що, чим менше сама плашка підлоги, тим вона краще експлуатується. Звичайна довга дошка може бути непередбачувана в експлуатації.

 

Перехідні версії підлогових покриттів, які підходять для канадського будинку з сіп панелей

 

 

Перехідний варіант від натурального до неприродного покриття - шпонированное підлогове покриття, де в якості основи виступає МДФ, а зверху наклеюється натуральний дерев'яний шпон. По суті, це ламінат - він з'єднується замками і укладається на підкладку, але в підсумку, ми маємо вже менш примхливий, ніж паркет, матеріал. При цьому він виглядає натурально і оригінально.

 

Особливості ламінату як фінішної підлоги в sip котеджах

 

Якщо Ви вирішили використовувати ламінат в якості підлогового покриття в своєму sip будинку, то краще використовувати спеціальну підкладку.

 


Підкладка - це пружний синтетичний матеріал, на який кладуть ламінат. Вона повинна бути досить товстою, щоб приховати всі нерівності підстави. Вибирайте з стандартного діапазону від 2-х до 10-ти мм в залежності від вихідних параметрів чорнової підлоги. Підкладка також буває дешевшою і дорожчою, наприклад - корковою. Коркова підстава не тільки краде нерівності підлоги, але ще і забезпечує додаткову звукоізоляцію, так що на неї варто звернути увагу як на проміжне покриття для підлоги другого поверху.

 

У ламінат-підлогах, і у всіх матеріалах, які замикаються (на замках), важливо враховувати не тільки клас стирання самого покриття, але і той факт, що такі підлоги зношуються саме на стиках двох плиточок. Потенційно, в цих місцях присутні невеликі сходинки або щілини, куди згодом потрапляє пил, бруд і т.д. Тому важливо, щоб продукція була зроблена на заводі з хорошим обладнанням. Чим точніше ножі, які вирізують ці плиточки, тим довше буде служити підлога.

 

 

Укладання лінолеуму і ковроліну в будинках з підлогами з сіп-панелей

 

Так як підлога з сіп-панелей в канадському будинку вже є підставою для чистової підлоги, лінолеум і ковролін можна класти без складної попередньої підготовки. Досить просто зафіксувати плінтусами по периметру.

 

Варто сказати, що такий варіант пшдлоги - самий бюджетний варіант. А якщо врахувати, що сучасний лінолеум здатний імітувати будь-яку фактуру, і варіантів його забарвлень - безліч, то така підлога перетворюється в відмінну альтернативу при бюджетному будівництві і чистової обробки канадського будинку з сіп панелей.

 

Лінолеум це рулонний матеріал, який можна використовувати для будь-яких приміщень, він легко укладається, не має стиків і щілин, добре миється і придатний для тривалої експлуатації.

 

Особливості укладання підлогового покриття для другого поверху в будинку з сіп панелей

 

Особливість конструктиву будинку за канадською технологією з sip - це те, що міжповерхове перекриття зазвичай робиться не з сіп-панелей (так як немає необхідності теплоизолировать один поверх будинку від іншого), а набирається "пиріг" з декількох матеріалів (який здатний забезпечити якісну звукоізоляцію), фінальним з яких є ОСБ-плита. Така плита утворює підлогу другого поверху, в силу іншої системи стиковки листів, лягає точніше, і тому не потребує циклювання. Будь-які покриття для підлоги можна укладати відразу.

 

Нюанс по підкладці для ламінат-полу і паркетної дошки: вона повинна відрізнятися за якістю і товщині, бажана функція додаткової шумоізоляції. Як більш бюджетний варіант - можна використовувати два шари недорогої підкладки.

 

Керамічна підлога в будинку з сіп панелей: технологія укладання

 

 

Наступний за популярністю матеріал для підлоги в будь-якому будинку, після натурального дерева і ламінату - це керамічна плитка. Які ж її особливості при укладанні на sip?

 

Безпосередньо керамічну плитку або керамограніт краще на сіп-панель не клеїти. Справа в тому, що по-перше, верхній шар sip утворений листом ОСБ, який слабо схоплюється з керамікою. А по-друге, підлога з сип-панелей - це злегка пружнює підставу, яке може створювати дрібні деформації. Тому, керамічна плитка укладається на підлогу з сіп-панелей через проміжний шар, наприклад, вологостійкого гіпсокартону. Після вирівнювання підлоги циклювальної машинкою, вологостійкий гіпсокартон прикручується шурупами до sip, і вже цей "пиріг" є підставою для укладання керамічної плитки. Також, за бажанням, можна нанести додаткову гідроізоляцію.

 

Є також і інші альтернативи. Наприклад, у компанії Knauf є технологія, яка називається «Збірна підстава для підлоги». Спеціальна плита (модифікований гіпс) в розмір, і ще дві аналогічні плити склеюються із зсувом і скручуються шурупами між собою. Виходить єдина велика плита підстави на всю кімнату. Вона лягає на підлогу звичайним чином, з зазорами з боків, для рівномірності під неї підсипається пісок. Це і є готова чорнова підлога. Однак така технологія досить затратна.

 

Тепла підлога в будинках із сіп панелей за канадською технологією

 

 

Описана вище простіша технологія з прикрученим безпосередньо до сіп панелей гіпсокартоном також дуже добре працює з електричною теплою підлогою.

 

Якщо робиться електрична тепла підлога (плівкова), то вона кладеться під гіпсокартон. А якщо провідна тепла підлога, то вона вкладається в клей для кахлю.

 

Часто виникає питання, чи можна використовувати водяну теплу підлогу в будинку з сіп панелей? Звісно так. У цьому випадку на підлогу з сіп-панелей потрібно спочатку зробити стяжку, разом з трубами теплої підлоги, так само як це робиться на будь-якому іншому покритті. Єдине, знизу не потрібно робити теплоізоляцію, тому що сіп-панель вже є теплоізолятором.

 

Також зверніть увагу, що який би тип підлогового покриття ви не використали в будинку з сіп панелей, якщо при його монтажі використовується клей, то найкраще брати еластичний клей, який призначений для теплої підлоги. Він має підвищену міцність, коштує не набагато дорожче звичайного і відмінно підходить для злегка пружних sip підлог (!).

 

Вінілова підлога для будинку з сіп панелей

 

 

Також хочемо звернути вашу увагу на таке не дуже поширене у нас, але популярне в США підлогове покриття, як вінілова підлога. Екстремально зносостійке покриття, яке іноді називають промисловим лінолеумом. Зазвичай, смужки такого матеріалу, що нагадує пластик, клеяться стик в стик. В результаті утворюється тверде декоративне покриття, яке може імітувати дерево, або інші натуральні матеріали. Воно щодо недешеве, але дуже міцне і приємне на дотик. Також є одна особливість - це покриття вимагає ідеально рівній поверхні, тому навіть на сіп-підлозі під нього потрібно робити стяжку. Або, як варіант, прокручувати підлогу з сіп-панелей вологостійким гіпсокартоном, або додатковим шаром ОСБ, і вже на нього клеїти сам вініл.

 

 

Підлога є важливою візуальної і відчутною частиною нашого канадського sip будинку, вона повинна надавати нашому життю відчуття надійності, стабільності, подобатися нам, а також бути теплою, затишною і комфортною, тому до вибору підлогового покриття краще підійти серйозно і відповідально. А якщо це буде ще і красиво, то можна вважати, що життя вдалося, і ми, буквально, твердо стоїмо на ногах!

 

Компанія "Український дім" сподівається, що наші поради допомогли Вам спроектувати Ваш будинок ще більш правильним і затишним!

 

"Український дім" допоможе втілити в життя Вашу мрію про свій красивий, теплий, комфортний і енергоефективний канадський будинок в будь-якій точці України, з будь-якого проекту і на будь-якій ділянці.

 

Якщо заповнити цю просту форму, ми порахуємо для Вас приблизну вартість будівництва Вашого будинку і надішлемо на email протягом дня.

 

Ваша будівельна компанія "Український дім"

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA