Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Введіть ваш Email:
 

Варіанти вирішення житлового питання: зводити власний канадський будинок або…?

Мета цієї статті – розглянути варіанти вирішення «житлового питання», що в нашій країні стоїть, як і раніше, вкрай гостро.

 

Варіанти вирішення «житлового питання»:

 

01. Купити квартиру на вторинному ринку;


02. Купити нову квартиру;


03. Купити будинок на вторинному ринку;


04. Купити новий будинок (побудований для продажу: розташований окремо або в котеджному містечку);


05. Звести новий будинок за канадською технологією.

 


Фактори, що впливають на прийняття рішення:

 


01. Ваші особисті уподобання

 

Відомо, що про смаки не сперечаються. Є люди, яким просто подобається жити у квартирі, подобається урбаністичний стиль, центр міста, близькість розваг, динамічний темп життя, подобається милуватися з високого поверху панорамою міста і так далі… Є люди, які люблять жити на землі, яким подобається відсутність сусідів, галасу, під'їзду, наявність відкритого простору та ландшафтного дизайну.

 

 

 

02. Вартість

 

 • Квартира на вторинному ринку в нормальному районі з більш або менш якісним ремонтом;
 • Нова квартира (без фінішного оздоблення);
 • Будинок в нормальному районі в більш або менш гарному стані;
 • Новий будинок, котедж або квартира у таун-хаусі.

 

Середня вартість квадратного метра усіх цих вариантів – 800-1000 USD за квадратний метр. Тобто варто розраховувати заплатити 100 000 UDS за житло площею 100 кв.м. У варіантах вторинного ринку за цю ціну, скоріш за все, можна отримати непоганий ремонт. Але це буде «чужий» ремонт і дуже скоро його захочеться переробити.

 

Якщо Ви не знайомі з сучасними тенденціями, то можете не знати, що новий будинок з SIP-панелей (готовий до фінішного внутрішнього оздоблення) реально побудувати за 500 доларів США в перерахунку на квадратний метр!

 


Тобто ті ж самі 100 кв.м. коштуватимуть Вам 50 000 доларів США. Звичайно, для того, щоб це зробити, потрібні ділянка, підвід комунікацій та огорожа. Якщо у Вас все це вже є, то висновок є очевидним. Якщо ні, потрібно додати вартість того, чого Ви не маєте.

 


Ділянки площею 8-10 соток поблизу межі міста з комунікаціями (газ, вода, електрика), що проведені вулицею, коштують 5-10 тисяч доларів США, якщо не брати до уваги Київ та «круті» місця забудови, що існують в кожному місті. Провести комунікації коштуватиме стільки ж, а паркан з профнастилу по периметру такої ділянки коштуватиме 6 тисяч доларів США. Загалом – 70-90 тисяч доларів США.

 

 

03. Час та нерви

 

Новий канадський будинок з сіп-панелей побудувати дешевше. Але для цього потрібні час та нерви, якщо Ви вирішили стати архітектором, інженером, постачальником та виконробом. Інші варіанти – знайти готове житло або гарну будівельну компанію, яка запропонує якісний сервіс і не буде при цьому «дерти три шкури».

 

 

04. Експлуатація

 


Експлуатація квартир на вторинному ринку з кожним роком буде обходитися все дорожче, а якість послуг ставатиме все гіршою. І вплинути на це, беручи до уваги монополію в ЖКГ, буде дуже складно. Докладніше про це можна прочитати тут: www.ecosys.com.ua/press/presentations/art101.pdf

 


Ще дорожчою може виявитися експлуатація будинку, купленого на вторинному ринку. Причина цього – в нашому радянському минулому. У цьому минулому було, насправді, багато доброго. Наприклад, зведення багатоквартирних будинків. На цю індустрію працювало багато інститутів, інженерів, архітекторів та, в цілому, питання було дуже добре пропрацьовано. Створено величезну кількість домобудівних комбінатів, підготовлено десятки тисяч фахівців. Звичайно, якість оздоблювальних робіт була на низькому рівні, але сама будівельна частина, комунікації робилися на високому рівні. Навіть «хрущовки», розраховані на 30 років, не збираються розвалюватися 60 років потому. У зведенні приватних будинків була зворотна ситуація. Ми йшли до комунізму, за якого «приватного сектору» бути просто не могло, тому архітектурна та інженерна думки в цьому напрямку в Радянському Союзі не розвивалися.

 


Якщо не враховувати колгоспні садиби, будинки зводилися самими господарями (або шабашниками) за власноруч розробленими проектами та розрахунками, з тих матеріалів, які вдалося купити або вкрасти. Союз розвалився, а підходи залишились незмінними. З цієї причини у нас майже немає технологічно вірно зведених будинків, ще менше будівель розраховані на злет цін на енергоресурси, який вже відбувся та ще відбуватиметься. Але у власному будинку можна впливати на ситуацію шляхом проведення додаткових робіт (наприклад, з утеплення). Але це – додаткові витрати «плюс» до купівлі будинку.

 


Експлуатація нової квартири обходитиметься дешевше, якщо будинок, в якому вона розташована, побудовано за сучасними технологіями та з їх дотриманням. Купуючи житло, вивченню цього питання необхідно приділити увагу, інакше можна стати жертвою обману, як це сталося з власниками квартир в будинках, які були пофарбовані начебто «енергозберігаючою фарбою».

 


Така ж сама ситуація з купівлею нового будинку. Якщо його було зведено грамотно, сумлінно, наприклад, за канадською технологією, та враховуючи теперішні тарифи на енергоресурси, тоді витрати на експлуатацію Вас не дратуватимуть. Тому необхідна фахова експертиза будинку, який Ви маєте намір купити.

 


Під час зведення нового будинку з сіп панелей є можливість оптимізувати майбутні витрати на експлуатацію і навіть витрати на будівництво. Це робиться шляхом правильного підбору конструкції , товщини теплоізолюючого шару, системи опалення.

 


Є варіант закласти можливість для підключення альтернативних систем енергозабезпечення (сонячних батарей, вітрогенераторів, геліосистем для нагріву води). І це робиться на цифрах. Разом з проектом наша компанія «Український дім» надає тепловий розрахунок, в якому розраховується енергоспоживання будинку та кількість необхідних енергоресурсів (газу, електрики і т.п.) на день, місяць, рік. При помноженні на актуальну вартість енергоресурсів отримуємо вартість опалення будинку.

 

05. Інфраструктура

 


Для обрання варіанту проживання, звичайно, потрібно врахувати Ваші потреби в інфраструктурі:

 

 • Час, необхідний для того, щоб дістатися роботи, відвести та забрати дітей з садочка чи школи, і т.п.
 • Близькість лікарень, магазинів і так далі.
 • Наявність стабільного мобільного зв’язку та інтернету.
 • Чи можливо вночі купити пива :)
 • Наскільки зручно буде діставатися до Вас родичам, друзям, знайомим.
 • Де ставити автівку й наскільки це безпечно.
 • Де гратися Вашим дітям.

 


Вдалого Вам вибору!


Ваша будівельна компанія «Український дім»

 


Зв’яжіться з нами для отримання ще більшого обсягу інформації про технологію будівництва з SIP панелей, вартість сіп-панельних будинків та інші подробиці!

 

 (067) 614 23 98 или  (066) 072 74 30

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

Підпишіться на нашу розсилку статей та пропозицій!

Будівельна компанія «Український Дім»

RUUA