Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Примусова вентиляція з рекуперацією тепла у канадському будинку з сіп панелей: де, як и навіщо?: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

У нашій рубриці "Питання-відповідь" будівельна компанія "Український дім" на цей раз розповідає про те, що таке примусова вентиляція з рекуперацією тепла в канадському будинку з сіп панелей. А також ми розповімо і покажемо на прикладі будинку, в якому така система вже змонтована:

1) Де в "канадському будинку" можна і потрібно монтувати систему примусової вентиляції з рекуперацією?

2) Як виглядає і як працює рекуператор тепла?

3) Чи обов'язкова в будинку з сіп панелей примусова вентиляція?

4) Як правильно підібрати потужність вентиляційної установки з рекуперацією тепла саме для мого будинку з сіп панелей? На які параметри звертати увагу?

5) Яке ще додаткове вентиляційне обладнання варто встановити в будинку з сіп-панелей за канадською технологією?

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії "Український дім":

 

Ми знаходимося на горищі вже побудованого будинку, в якому закінчується обробка, і ми хочемо розповісти про систему припливно-витяжної вентиляції з ефектом рекуперації в канадському будинку з сіп-панелей.

 

Ось тут ви бачите усі вентиляційні канали, вони розведені по горищу, тому що цей sip будинок одноповерховий. Ви можете побачити, що це досить розгалужена система - повітроводи різних діаметрів, щоб повітря надходило в потрібному обсязі в потрібне приміщення та, відповідно, забирався в потрібному обсязі з потрібних приміщень.

 

Центром цієї вентиляційної системи є ось ця установка (показує). В ній відбувається, власне, ефект рекуперації.

 

З чого складається система вентиляції з рекуперацією? Який її конструктив?

 

Тут є дві труби, які заходять в установку з одного боку, і дві - виходять з неї (показує).

 

По одній трубі повітря засмоктується з вулиці в цю установку, далі воно проходить по діагоналі в цю трубу і потім розходиться подача повітря по всіх приміщеннях. Ось по цій трубі (показує) повітря всмоктується з усіх приміщень (відпрацьоване повітря), і по діагоналі проходить тут (показує), а по цій трубі викидається на вулицю. Чому по діагоналі? Тому що тут в центрі знаходиться як раз теплообмінна решітка, яка забирає температуру з теплого повітря, яке відпрацьоване виходить з приміщення, і передає більшу частину цієї температури холодному повітрю, яке заходить з вулиці. Але холодного взимку, зрозуміло, влітку ситуація змінюється. За рахунок цього зменшуються втрати на опаленні приміщень вашого канадського sip будинки, тому що взимку вхідне повітря холодне, і його потрібно нагріти.

 

Щоб зменшити навантаження на систему опалення будинку і була придумана така система, в якій виходяще повітря нагріває входяще. Ці два повітряні потоки не змішуються, але у них є, як би це правильно сказати, загальна решітка - уздовж одного боку цієї решітки проходить тепле повітря з будинку, вздовж іншої заходить холодне повітря в будинок і по цій решітці температура передається від одного повітря - іншому.

 

Як виглядає на практиці робота установки по рекуперації тепла в канадському sip будинку? Наведіть приклад.

 

Якщо ж на вулиці вже дуже холодно, то ... і цього не вистачає ... ну візьмемо допустимо таку ситуацію, на вулиці - 20, в приміщенні повинно бути + 25, різниця температур становить 45 градусів. Коефіцієнт корисної дії таких систем з рекуперацією різний, але, припустимо, що він в районі 70% (менше зазвичай не буває). Тобто, грубо кажучи, з 45 градусів 30 градусів температури компенсується за рахунок рекуператора. Тобто повітря -20 температури заходить з вулиці, він підігріє на 30 градусів тобто до +10, але входить крізь ґрати повітря +10 в приміщенні все одно може бути кілька некомфортним, і тоді ставиться ось такий догріваючий блок (показує). У ньому змонтований спеціальний ТЕН, який ще додатково догріває вхідне повітря до потрібної температури.

 

Система примусової вентиляції з рекуперацією це дуже передова і дуже корисна система для будинку, але вона не є насправді необхідної, як би це сказати, критично необхідною. Тому що вентиляція приміщення може здійснюватися класичним чином, тобто за допомогою провітрювання, мікропровітрювання, провітрювання вікон, за допомогою витяжних каналів і т.д.

 

Чи є обов'язковою система примусової вентиляції для будинку з сіп-панелей?

 

Є думка, що дома з сіп панелей обов'язково повинні бути обладнані системою примусової вентиляції, бажано з рекуперацією. Насправді це не так. Я сам живу в будинку з сіп панелей 3,5 року без такої системи і можу на своєму досвіді сказати що життя в будинку сіп панелей нічим не відрізняється від життя в іншому будинку.

 

Якщо ми візьмемо цегляний будинок, які масово зараз утеплюються зовні пенапластом, в якому стоять металопластикові вікна, то в сенсі вентиляції він стає в цьому випадку теж "будинком з сіп панелей", тому що інфільтрація через стіни і через вікна при закритих вікнах практично нульова, якщо звичайно вікна поставлені правильно. Але люди живуть і не замислюються особливо над цим. Хоча ще раз повторюся що наявність такої системи безумовно покращує якість життя.

 

Вентиляція з рекуперацією і шум в моєму домі?

 

Ще що важливо знати? Важливо знати, що коли працює система вентиляції, утворюються повітряні потоки, які дають шум. Тому бажано, щоб система вентиляції працювала на мінімальних обертах, і при цьому, якщо необхідно, ще була забезпечена шумоглушником. Це такі спеціальні пристрої, які вставляються в канали і глушать шум

 

Якої потужності вентустановку з рекуперацією вибрати для мого канадського будинку на 100 м2?

 

До речі, саме тому ні в якому разі не можна брати вентиляційну установку тієї ж потужності, яка потрібна для підтримки повітрообміну в вашому канадському будинку з сіп панелей. Тому що ця система для того, щоб вона не створювала шум, повинна працювати приблизно на 50-60% від своєї максимальної потужності. Тобто, якщо нам потрібно забезпечити повітрообмін, припустимо, 120 м3 в в годину, то потужність такої системи повинна бути приблизно 200 м3 на годину. Щоб ця система більшу частину часу працювала на першій або другій швидкості.

 

Зазвичай в таких системах є три швидкості: перша, друга, третя. Відповідно, перша найповільніша, друга швидше і третя ще швидше. Так ось, третя швидкість задіюється коли сталася якась аварійна ситуація - наприклад, щось згоріло на кухні і потрібно терміново, швидко обміняти усе повітря в приміщенні. В цьому випадку вам буде вже все одно - шумить або не шумить вентустановки.

 

Для постійного ж використання це незручно - якщо постійно є якийсь шум, тим більш якщо він не явно виражений. Якщо ви сидіте на дивані і чуєте, що десь в будинку щось відчутно шарудить, шумить ... Це некомфортна ситуація.

 

Ми стикалися з ситуацією коли замовник нам говорить: "А чому вона (система примусової вентиляції з рекуперацією) коштує ось стільки-то, а чому, навіщо потрібна ось така потужна установка". Така потужна установка потрібна для комфорту замовника перш за все.

 

З чого ще складається вентиляційна система крім рекупераційної установки і вентиляційних каналів і шумоглушників?

 

Венканали, коли входять в приміщення, закінчуються вентиляційною сіткою. Вентиляційна решітка це вже частина інтер'єру вашого канадського будинку, вона повинна вписуватися в дизайн приміщення. Вона може бути кругла, квадратна, кольорова, біла, найрізноманітніша.

 

Перехід від венканала до вентиляційної решітки називається адаптером. Це така ось штука (показує). З одного боку на неї одягається венканал, з іншого боку вентиляційні решітки.

 

Ще є такі лічильники води, щоб повітря не йшло у зворотному напрямку за жодних обставин. Іноді це необхідно.

 

Бувають ще заслінки, які регулюють перетин вентиляційного каналу для того, щоб можна було потім всю вентиляційну систему збалансувати, щоб вона працювала рівномірно і в усім приміщенні подавалося необхідну однакову кількість повітря.

 

Які "підводні камені" можуть бути при виборі і установці системи примусової вентиляції в канадському будинку?

 

Взагалі, що стосується інженерних систем будь-яких, і зокрема рекуперації, найбільша проблема цієї системи - це вихід з ладу в майбутньому.

 

Добре, в цьому будинку, де ми чейчас знаходимося, є доступ до каналів дуже відкритий - можна подивитися всі. Але якщо щось ламається, це зазвичай вимагає якогось серйозного ремонту. Тому на початковому етапі проектування, на етапі вирішення "ставити - не ставити" систему вентиляції з рекуперацією, краще поставити щось краще, в сенсі інженерних систем, чим гірше.

 

Тобто, якщо зараз фінансово вам доступний тільки якийсь прикордонний економ варіант, краще просто не ставити цю систему взагалі. Можна це зробити пізніше, або ж можна передбачити установку тільки її частини. Наприклад, спочатку розвести вентканали, принаймні вивести їх з приміщення, передбачити в дизайні кімнат місця для вентрешеток, щоб пізніше не порушувати ремонт. А саму вентсистему поставити пізніше.

 

Те ж стосується і опалення, і т.д. Я рекомендую керуватися принципом, "краще менше та краще" - краще побудувати будинок на 5-10 м2 менше, але оснастити його нормальним інженерним обладнанням, щоб воно не завдавало вам в майбутньому ніяких турбот!

 

 

Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СІП, компанія "Український дім" підкаже:

 

 

Телефонуйте:

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

Пишите:
ukr-dom@ukr-dom.com.ua  

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA