Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Які потрібні документи для будівництва свого СІП-дому в Україні, і як його потім оформити?: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

Інтерв'юер:


Скажіть будь ласка, а існує якась паперова тяганина у зв'язку з оформленням документів при будівництві свого будинку? Які дозвільні документи потрібні на будівництво будь-якого будинку (наприклад, будинку за канадською технологією) і скільки часу це займає?

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії «Український дім» (будівництво індивідуальних будинків з СІП-панелей):

 

Це дуже хороше запитання, тому що більшість людей знаходяться в невіданні щодо цього.


На даний момент не потрібна ніяка дозвільна документація на будівництво свого будинку. Для того, щоб почати будівництво потрібна тільки повідомна документація.


Повідомна документація - це "Повідомлення про початок будівельних робіт". Цей документ надсилається у 2-х примірниках в Державну архітектурно-будівельну інспекцію. І після того, як Ви послали цей документ, на наступний день можна починати будувати СІП-будинок (як і будь-який інший).


Єдиний момент - в цьому "Повідомленні ..." вказуються дані Будівельного паспорту, який робить місцеве Відділення архітектури на підставі документів, які Ви надаєте.


І Будівельний паспорт, і "Повідомлення про початок будівельних робіт" - це все безкоштовна послуга з боку держави. Там є чітко оговрені терміни, в які вони повинні бути зроблені. Користуючись незнанням людей, іноді, на місцях, чиновники намагаються заробляти на цьому гроші. Але, фактично, це все безкоштовно і досить просто.


Потім, коли Ви закінчили будівництво (коли у вас є стіни, перестінки і т.д.) (з чого їх краще робити - дивіться в іншому нашому відео), Ви викликаєте техніка БТІ, показуєте йому "Повідомлення ...", яке у Вас є, і Вам роблять Техпаспорт.


На підставі даних техпаспорту і "Повідомлення ..." Ви оформлюєте "Декларацію про Готовність будівельного об'єкта до ЕКСПЛУАТАЦІЇ" і посилаєте її в ту ж Державну архітектурно-будівельну інспекцію. І це теж повідомна документація! Вам другий екземпляр приходить зі штампом про те, що Ваша Декларація отримана.
З цією Декларацією, з техпаспортом, Ви йдете в Держреєстр, здаєте документи - і отримуєте "Свідоцтво про право власності на дом".


Це була проста частина. У чому полягає складна частина?


Зараз ні електрику, ні газ Вам не дадуть, поки у Вас не буде "Декларації про Готовність будівельного об'єкта до ЕКСПЛУАТАЦІЇ" зі штампом Архітектурної інспекції. Тобто раніше можна було почати будівництво, і якимось чином під'єднати електрику і т.д. Зараз все це не проходить, тому краще бути готовим до того, що електрику, і так далі, - все це буде вже після "Декларації ...".


І ще трохи корисної інформації!


На сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції є спеціальний мультфільм, який покроково показує, як оформляються документи на будівництво будинку. Дуже дохідливий, дуже хороший мультфільм - я із задоволенням його подивився. Крім того, там є телефон гарячої лінії. Ви можете зателефонувати туди і Вас проконсультують з усіх питань оформлення будинку. І Ви будете володіти інформацією для того, щоб спілкуватися на місцевому рівні з місцевими чиновниками у всеозброєнні!

 

 

 

 

Якщо цей матеріал здався Вам корисним - читайте багато іншої корисної інформації про будівництво за канадською технологією в Україні енергоефективних, швидкомонтованих будинків з СІП-панелей в нашому розділі "Статті".

 

Ви також можете, прямо зараз, зв'язатися з нами для уточнення подробиць про можливість будівництва свого sip-будинки, і розрахувати його приблизну вартість, скориставшись цим калькулятором!

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

 

 

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA