Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Введіть ваш Email:
 

Огляд основних видів фасадних облицювань sip будинків за оптимальною ціною

Величезний плюс будинку, побудованого із СІП-панелей (за канадською технологією) в тому, що його фасадне облицювання може бути абсолютно будь-яким!

Фасадна обробка - це не просто "обличчя будинку".


 
Від того, настільки вона буде грамотно та якісно зробленою, залежать подальші функціональні характеристики будинку.

 

Основні види фасадних облицювань, доступних в Україні:


Фасадних обробок існує неймовірне різноманіття, ми зупинимося на найбільш оптимальних пропозиціях на ринку будматеріалів.

 


1. Вініловий сайдинг.

 

виниловый сайдинг

 

Це найпростіший і найдешевший варіант фасадного облицювання. З очевидних плюсів - вартість, швидкість і простота монтажу, монтаж можна здійснювати у будь-яку погоду.

 

 2. Декоративна штукатурка.

 

декоративная штукатурка для sip домадекоративная штукатурка для дома из СИП-панелей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вартість такого фасадного облицювання може бути дуже різною.


Все залежить від матеріалів, які використовуються. Для того, щоб нанести декоративну штукатурку для додому з сіп-панелей спочатку треба закріпити утеплювач. Не для теплоізоляції (адже sip будинок досить теплий), а для того, щоб потім на фасаді не було тріщин. Цілком достатньо 2 см базальтової вати або пінопласту. Майте на увазі, що вартість базальтової вати в 3 рази дорожче за вартість пінопласту. Це перший фактор, що впливає на вартість такого фасаду.


Другий факторі - це те, який матеріал використовується як декоративний шар. Вартість декоративного шару може бути самою різною - все залежить від складу матеріалу.

 

Штукатурка може бути акрилова, силіконова, силікатна, мінеральна, комбінована. Відповідно існує такий великий діапазон цін на штукатурку.

 

Мінеральна штукатурка потребує подальшого забарвленого покриття.

 

 

 Найдешевший варіант фасадної обробки в розділі "декоративна штукатурка" - це структурна фарба, в якій присутній пісок. При нанесенні такої фарби різними валиками на стіни утворюються різних видів цікаві рельєфи. Це готова поверхня, вже забарвлена в колір.

 


Далі за вартістю йде мінеральна штукатурка. На наш погляд, мінеральна штукатурка - один з кращих варіантів для фасадів. Так як у мінеральна містить вапно, яке має унікальну характеристику: набирає міцності усе життя (вапно вступає в хімічну реакцію з вуглекислим газом, що знаходиться в атмосфері, і цей процес відбувається постійно).

Цемент придумали не так давно, раніше цеглу викладали на вапняний розчин, і якщо подивитися на старовинні будівлі – до сих пір це дуже міцна суміш.

 

Проте, дуже важливо мінеральну штукатурку покрити хорошою фасадною фарбою, адже саме вона буде бар'єром для ультрафіолету та захистом від вологості.


Фасадна фарба повинна бути водостійкою, не промокати. Це властивість - гарантія того, що фасад служитиме довго.
Ми рекомендуємо використовувати фарби, на основі "pliolite" (акрилова смола). Це найсучасніша сировина для фасадних фарб. На основі pliolite в лінійці будь-якого лакофарбового бренду представлені фасадні фарби. На завершальному шарі не варто економити, тому що саме він оберігає весь дім.


Ще однією перевагою мінеральної штукатурки з фарбуванням є те, що в будь-який час ви зможете «освіжити» фасад звичайним методом і ніяких додаткових робіт не треба робити.


На даний момент найпопулярнішою є акрилова штукатурка. Вона відносно недорога, вже розфарбована і дуже зручна для роботи. Але у неї є один мінус – акрил на сонці розм'якає , і пилюка, що осідає на акриловій штукатурці залишається там назавжди. Такий фасад дуже швидко забруднюється. Його необхідно мити спеціальними засобами, а це зайвий «головний біль». Фасадні фарби на основі «pliolite» - зі спеціальною захисною плівкою, самооочищуються від пилу та інших забруднень.

 Акрил зміцнюється швидко, але з плином часу цю міцність втрачає.

 

 

Силіконова та силікатна штукатурка – це справді дуже хороший матеріал, та вартість його висока. Це автоматично збільшує вартість фасадів в рази.
 

 

3. Фасадне облицювання «під дерево».

 

планкен фасад для сип домаблок хаус фасад для sip дома

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Це хороший варіант фасадного облицювання, та варіант «на любителя». Далеко на всім подобаються будинки з яскраво вираженим дерев’янним фасадом.  Це дуже зручний для монтажу на сіп- панелях варіант фасаду. І завдяки сучасним декоративно-захисним матеріалам для дерева такий фасад служитиме довго.
Найбільш розповсюджені дерев’янні фасади на сьогодні - планкен, імітація брусу, блок-хаус (імітація колоди). Це простий і відносно недорогий спосіб облицювання фасаду.

 

4. Імітація цегли та каменю.

 

имитация кирпча фасад дома из сип-панелейфасад из камня для дома из sip панелей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перший спосіб виконання такого фасаду – традиційний. Фундамент роблять широким і на цьому фундаменті роблять облицювання дому із сіп-панелей, наприклад, декоративною цеглою.

 

Другий варіант – це навісні фасади.  Робиться обрешітка, на яку навішується керамічна плитка.


Третій варіант виконання такого фасаду – коли будинок облицьовують клінкерною плиткою. Це тонка фасадна плитка, що імітує цеглу. Вона наноситься на шар утеплювача з армуючим шаром.


Червертий спосіб виконання такого фасаду - панелі поліфасад. Це доволі недорогий варіант виконання фасаду для любителів будинків із цегли.


Панелі поліфасад- це пінопласт, плюс шар спеціального цементного розчину товщиною біля 2 см, зазвичай розміром пів метра на пів метра.  Панелі поліфасад  імітують структуру цегли, старої цегли, піщаника, каменів, мінеральних основ. По вартості такий фасад відповідає вартості фасаду із декоративної штукатурки. Це однотонний структурний фасад.П’ятий спосіб виконання такого фасаду – це принципово інший спосіб, - цокольний сайдинг.  Це полімерні панелі, пластикові, вінілові та інші, що імітують структуру цегли, каменю та дерева.


Це самий розповсюджений варіант фасадного облицювання в  Північній Америці, Канаді. Будинки в цих країнах, якими б вони не здавались, - з деревини чи каменю, насправді – пластикові, зроблені з  цокольного сайдингу.


Ми називаємо такий варіант «цокольний сайдинг», а у них – це просто сайдинг, що існує окрім класичного.  У американців, канадців ця імітація досягла дуже високої якості. Але це недешевий варіант фасадного облицювання, приблизно в два рази дорожче декоративної штукатурки, але значно дешевше натуральних керамічних матеріалів.

Натуральне каміння і натуральна цегла – одні з найдорожчих варіантів фасадного облицювання.

Якщо ми в своєму огляді забули згадати про ті типи фасадних облицювань, що Вам особливо цікаві – напишіть нам і найближчим часом ця стаття обов’язково з’явиться на сторінках нашого блогу.

Читати всі статті Читати найновіше

Підпишіться на нашу розсилку статей та пропозицій!

Будівельна компанія «Український Дім»

RUUA