Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Мислити, як європеєць. Несподівана відмінність між «нашою» та «їхньою» ментальністю при будівництві власного SIP дому.

Один мій знайомий бізнесмен-європеєць, відвідавши Україну ще 10 років тому, поділився своїми враженнями у приватній бесіді: «Так дивно, ви їздите на таких дорогих автівках, проте ваша культура побуту дуже відстає від наших реалій. Ми живемо в незрівнянно кращих побутових умовах в переважній більшості…».

Вже тоді я подумав – ми прагнемо до Європи, не розуміючи, наскільки ментально далекі від них… Середньостатистичний європеєць – дуже прагматична людина, якій не спаде на думку жити в «хрущовці», але при цьому їздити на кредитному авто. 

 

Минуло десять років, і сьогодні ми чуємо слово «енергоефективність» вже на рівні державних програм. Ми йдемо до Європи не тому, що у нашій уяві це картинка «гарного», «заможного» життя, а тому що саме економічна дійсність починає визначати нову ментальність. Іншими словами – «буття визначає свідомість». Ми змінюємося, бо інакше нам не вижити.

 

Саме це спадало на думку, коли під час будівництва власного будинку, наша родина постійно чула одне й те саме питання – «чому ви будуєте такий маленький дім?» (ми обрали проект на 76 м2 плюс 30 м2 веранда). «Але цього більш ніж достатньо для родини з трьох осіб!» – відповідали ми. І тепер наш, вже більш ніж дворічний, досвід життя у власному будинку, на який ми «проміняли» квартиру, це підтверджує! Але в уявленні більшості українців будинок – це «від 100м2», і пішло-поїхало…

 

Процитуємо думку одного відомого кримського архітектора: «Для родини з 4 осіб, функціонально, будинок більший за 120м2 просто не потрібен».

 

Якщо ви можете собі дозволити величезний дім – чом би й ні? Але парадокс полягає в тому, що питання щодо «невеличкого будиночка» нам ставили саме ті співвітчизники, хто, в дійсності, не може собі дозволити ані хатню робітницю, ані садівника для обслуговування великого маєтку. Просто така наша ментальність – «чим більше, тим краще!».

 

Нам здається, що єдиний вибір, який ми маємо, єдиний варіант вирішення житлового питання у нашій країні – це або крихітна квартирка у багатоповерховому «мурашнику» з брудним під’їздом, або величезна «фазенда», наче з мексиканських серіалів, про яку можна лише мріяти та заощаджувати на неї усе життя, скніючи у тому ж «мурашнику». Проте досвід нашої родини свідчить про те, що це – міф! І золота середина – це якраз невеличкий, затишний, але свій, власний, будинок! І вже зараз, а не в далекому майбутньому, яке може так і не настати.

 

Питання полягає лише в підборі недорогої та енергоефективної технології, яка дозволить, продавши квартиру, побудувати скромний за розмірами будинок, що міститиме в собі усе необхідне для комфортного життя та при цьому буде дешевим у експлуатації.

 

Сьогодні для того, щоб зрозуміти, який саме будинок вам потрібен, необхідно подумки пройти усі етапи будівництва – від зведення «коробки» (це лише початок), до внутрішнього оздоблення. Ми, наприклад, обрали технологію будівництва з SIP-панелей. Вона, на наш погляд, максимально відповідає вимозі співвідношення ціни та якості та дозволила нам не вийти за межі бюджету після продажу квартири. Але головне навіть не це. Потрібно дуже ретельно обміркувати та прорахувати, як в подальшому ви будете утримувати свій будинок. І думати про це потрібно вже зараз, поки ви ще не розпочали будівництво.

 

Тому що часи змінюються, сьогодні ви в одній фінансовій ситуації, завтра – в іншій, а комунальні рахунки вам надходитимуть з дратівливою постійністю. Завжди існує вірогідність потрапити до групи ризику під назвою «сьогодні я маю Дім Своєї Мрії, а завтра вже не зможу його утримувати». Якщо при будівництві власного будинку ви мислите та дієте саме так – вітаю, ви починаєте мислити як європеєць! Це нудно, але насправді вбереже вас від подальших розчарувань.

 

До майбутніх витрат на обслуговування обов’язково додайте час та зусилля, які ви витрачатимете на прибирання існуючої площі будинку та земельної ділянки, або прорахуйте, скільки вам щомісяця коштуватиме найманий робітник. Усі ці деталі вкрай важливі, бо саме вони вбережуть вас від смутку з приводу «я цей дім на тягну». Мені відомо багато випадків колись заможних українців в Києві, Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Дніпрі, які тепер змушені здавати частину свого будинку у 150-300 квадратів чужим людям, бо не в змозі утримувати такий маєток власними силами.

 

Стартовий виважений та прагматичний підхід  до будівництва власного будинку – це основа для подальшого комфортного та радісного життя.

 

Я дуже добре розуміюся на тому, про що кажу, бо сьогодні наша родина живе й радіє у будинку площею 76 м2, а усі новобудови навколо, у передмісті Запоріжжя, височіють величезними коробками від 150м2 з дорогим оздобленням фасадів – стоять та чекають на якесь логічне завершення. Чекають вже не один рік та поступово занепадають. Їх обдувають вітри, фасадне оздоблення та планування втрачають актуальність. А господарі замість того, щоб бути радісними власниками, стали сумними полоненими – й продавати сенсу немає, бо стільки «душі», праці та коштів вкладено, й добудовувати нема за що…

 

Мета цієї статті – не заразити вас зневірою, а застерегти та допомогти. Навіть з погляду ліквідності, з метою подальшого продажу, краще побудувати невеликий сучасний будинок «під ключ», наприклад, з тих самих сіп-панелей та з фундаментом на палях, аніж вкластися у дорогу «коробку». У першому випадку ви завжди зможете його вигідно продати. У другому – ніколи не «відіб’єте» вкладені кошти, час та зусилля.

 

У будь-якому разі це ваш дім та ваш вибір! Ми лише ділимося досвідом, а вирішувати все одно вам. Ми ж для себе обрали варіант СІП-панельного будинку – енергоефективний, теплий, недорогий як у будівництві, так і в утриманні, швидкий у зведенні. До речі, ось фото нашого sip-будиночка (у реалізованих проектах компанії).

 

Прочитати більше корисної інформації, що допоможе у будівництві власного будинку та виборі технологій можна тут: блог компанії "Український дім".

 

А якщо ви вже маєте конкретні наміри та хочете дізнатися докладніше про вартість будівництва з SIP-панелей, або навіть замовити індивідуальний розрахунок вартості – завітайте на сторінку «Вартість будівництва».

 

Бажаємо вам щасливого та комфортного життя в улюбленому місті з коханими людьми!

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA