Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Що таке передова технологія будівництва сьогодні? SIP?

Хороший будинок однозначно повинен відповідати вимогам часу. Що ми маємо на увазі під словами «сучасний будинок» можна подивитися на цій сторінці. Але ніхто не стане сперечатися з тим, що будинок в усі часи мав бути надійним, зручним і красивим. У наш час до цього переліку додалася ще одна вимога — енергоефективність.

 

 

Є багато технологій, які дозволяють побудувати сучасний гарний будинок. Кращою технологією буде та, яка дозволить, при однаковій якості, зробити це в найкоротші терміни та за мінімальний кошторис. На погляд нашої компанії «Український Дім», такою технологією є будівництво зі Cnруктурних Теплоізоляційних Панелей.

 

Структурна теплоізоляційна панель (СТП) — це переклад з англійської «Structural Insulated Plate» (SIP), тому в Україні її прийнято називати СІП-панель, сип панель, SIP-панель, або просто SIP. Панель складається із спіненого пінополістиролу (пінопласту), до якого з двох сторін приклеюються по всій площі листи OSB (Oriental Structural Board, ОСП — орієнтована стружкова панель). Сіп-панелі виготовляються у заводських умовах і бувають різних розмірів. Між собою панелі з’єднуються за допомогою дерев’яного бруса і піни.

 

 

 

sip_ukr-dom.com.ua

  

 

 

Переваги технології будівництва з SIP панелей.

   

Властивості SIP, які визначають результат (характеристики побудованого будинку):

 

Властивості

Наслідки

Результат

Єдиний матеріал.

 

Монолітний матеріал.

 

Поєднання високих несучих і теплоізоляційних якостей. 

 

 

Простота збірки.

 

Висока енергоефективність.

 

Герметичність конструкції.

 

Гарна основа для зовнішніх та внутрішніх оздоблювальних робіт.

Надійність конструкції.

 

Висока швидкість будівництва.

 

Низьке енергоспоживання.

 

Можливість управляти мікрокліматом.

 

Гарне співвідношення корисної площі і плями забудови.

 

Зручність і варіативність зовнішньої і внутрішньої обробки.

 

 

Перевага цього матеріалу полягає, перш за все, у тому, що сіп-панель є одночасно і несучим, і теплоізоляційним матеріалом.

 

Поєднати ці дві якості в одному матеріалі зазвичай непросто. З пінопласту або вати міцні стіни не побудуєш. З цегли і дерева виходять міцні стіни, але їх потрібно робити дуже товстими. Можна робити стіни з дерева (дерев’яні будинки) або з керамічних блоків, але тоді гостро постає питання вартості такого будинку.

 

Зазвичай ця суперечність вирішується таким чином: спочатку зводяться несучі конструкції (цегляна стіна або залізобетонний каркас із заповненням газобетоном або ракушняком), а потім зовнішня сторона стін обклеюється пінопластом або ватою з подальшим армуванням. Це — найпоширеніший наразі варіант.

 

Існує інший варіант. Наприклад, «колодязна кладка» — коли зводять чорнову стіну із цегли, а чистову, наприклад з «фагота», а між ними закладають утеплювач. Існує багато варіантів, але принцип скрізь один і той же — несуча конструкція, утеплювач і оздоблення.

 

У сіп-панелі вдалося поєднати непоєднуване. Теплоізоляційні властивості панелей в 4 рази перевищують показники дерева і в 6 разів перевищують показники газобетону. При цьому будинок являється міцнішим за цегляний.

 

Завдяки такій комбінації властивостей сіп-панелей, будівництво будинку стає простим і швидким. Кількість використовуваних матеріалів зменшується в кілька разів, а разом з цим зменшуються витрати на доставку та розвантаження цих матеріалів.

 

Окрім того, з сіп-панелей можна побудувати не тільки стіни будинку, але і підлоги, перегородки, перекриття та дах! Зазвичай будинок будується з різних матеріалів, наприклад: на підлогах стяжка, стіни з цегли, перекриття із залізобетону або балок з наповнювачем, перегородки з гіпсокартону, дах з крокв з утеплювачем. Багато видів робіт, десятки видів використовуваних матеріалів, багато сполучних вузлів, багато бригад, багато узгоджень, багато головного болю і…  висока ймовірність браку.

 

Коробка 2-поверхового будинку з SIP-панелей зводиться за 2 тижні 4-ма робочими.

 

Теплоізоляція сіп-панелей володіє ще однією важливою якістю. В утеплювачі немає доступу до повітря, а разом з ним водяної пари, тому він не може намокнути у зв’язку із виникненням «точки роси», крім того, він не може сповзти, або усохнути, або вивітритися, як вата і подібні матеріали.

 

Товщина стін з сіп панелей (200 мм) дозволяє отримати з плями забудови 10 на 10 метрів при двох поверхах додатково 24 квадратних метри корисної площі в порівнянні зі стінами завтовшки 500 мм.

  

Канадський будинок з SIP практично герметичний, а це значить, що Ви можете управляти вентиляцією, так само як у сучасному автомобілі. Направити потрібну кількість повітря у потрібне місце, поставити фільтри від пилу та алергенів. Вентиляція — це 30% втрат тепла. У звичайному будинку цей процес некерований, тепло видувається у всілякі щілини. Будинок з сіп панелей знижує ці втрати до 10%, при цьому підвищує якість повітря, яким Ви дихаєте!

 

Будинки, що побудовані по даній технології, володіють прекрасними геометричними характеристиками: рівні площини і рівні кути дуже спрощують подальшу внутрішню обробку. Зовнішня поверхня стін (OSB) також дозволяє зробити будь-яку обробку (від декоративної штукатурки і цегли до блок-хауса). Зовнішня поверхня даху (OSB) робить монтаж покрівельного матеріалу легким і швидким. Внутрішня поверхня стін (OSB) дозволяє безпосередньо прикручувати гіпсокартон або відразу клеїти шпалери. До стін з SIP можна кріпити важкі предмети. Вам не доведеться відмовлятися від розвішування улюблених картин або установки шведської стінки для дітей!

 

 

Невисока вартість будівництва домів з сіп-панелей визначається:

 

  1.  Використовуванням недорогих матеріалів при виробництві: пінопласт — найдешевший утеплювач, та й OSB недорогий матеріал;
  2.  Простотою і швидкістю будівництва;
  3.  Економією на виготовленні фундаменту;
  4.  Економією на накладних витратах (доставка, розвантаження).

 

Приблизну вартість будівництва свого SIP будинку Ви можете дізнатися, використовуючи калькулятор розрахунку вартості будинку з sip-панелей на цій сторінці внизу.

 

Екологічність канадських будинків за технологією SIP.

 

Як звичайна людина (без приладів і лабораторій) може перевірити наскільки той чи інший будівельний матеріал безпечний для використання? Вірити продавцям не можна: те, що продає продавець — найбезпечніше, а решта дуже шкідлива. Нашим засобам масової інформації (газети, телебачення) не вірять навіть діти. Залишається один спосіб: подумати власною головою.
 

Наведемо приклад з пінопластом. Теле- і відеопередачі показують, наскільки шкідливий пінопласт. У них йдеться про те, що навіть через штукатурку, OSB і гіпсокартон проникають страшні отрути, які можуть вбити людину. Припустимо. А тепер подумаємо про тих нещасних людей, які працюють у магазинах з продажу побутової техніки. Упакування все з пінопласту. Вони її кожен день не тільки вдихають, а ще й торкаються. А що робити тим, хто працює на складах побутової техніки? А щодо покупців побутової техніки? І цього мало. Частина упаковування для харчової промисловості робиться з пінопласту. Це одна думка.
 

Друга думка — майже всі нові будинки (і прості, і елітні) зараз утеплюються зовні пінопластом, і на ці роботи є відповідні нормативні документи (ДСТУ, ДБН тощо).

Третя думка — ви можете зайти на сайти країн, де діють жорсткі санітарні норми, наприклад на сайти США (сайт американської асоціації будівництва з SIP панелей — WWW.SIPS.ORG). Для тих, хто не знає англійської мови, можна скористатися Google-перекладачем — переклад не ідеальний, але сенс Ви зможете зловити. На цьому сайті можна дізнатися багато цікавого: чи допускається пінопласт для будівництва в США, скільки мільйонів квадратних метрів житлових приміщень побудовано з використанням пінопласту і, нарешті, наскільки цей матеріал шкідливий або корисний.

 

Виявляється, при виробництві пінопласту застосовується речовина, що робить пінопласт негорючим — це антипірен (складна хімічна речовина з абревіатурою ГБЦД). Ця добавка дійсно шкідлива для здоров’я людини у певній своїй концентрації. Протягом 4 тижнів після виробництва з пінопласту виходить дуже незначна кількість цієї речовини, яка не дає і 10% гранично допустимої норми. Але вже після 4-х тижнів не виявляється навіть слідів цієї речовини.

 

Ще одна думка: знайдіть в тому ж Інтернеті на іноземних сайтах статистику за обсягами виробництва пінопласту в США і Європі: вони величезні і споживаються там же, на внутрішніх ринках. Саме в дешевизні пінопласту і криється його «шкідливість». Пінопласт — це найдешевший і дуже ефективний утеплювач, тому недобросовісні продавці інших утеплювачів готові постійно запускати «газетних качок» у засобах масової інформації.


Про шкоду або користь OSB можна дізнатися так само. Згадаємо лише, що 90% котеджів у США будуються з використанням цього матеріалу!

 

Читайте наш Блог — щотижня кілька нових статей про технології SIP та інші нюанси будівництва індивідуальних будинків, про які потрібно обов’язково знати!Будівельна компанія «Український дім»

 

Усі права захищені. Будь-яке копіювання даних тільки з дозволу, і з посиланням на сайт http://ukr-dom.com.ua

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA