Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Будуємо канадський будинок: Як перевірити якість дому з СІП-панелей ще перед початком будівництва?: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

Будуємо свій Канадський будинок усвідомлено! Розповідь про види СІП-панелей: з чого вони складаються, як просто можна виміряти їх якість, на що звернути увагу, щоб побудувати СПРАВЖНІЙ БУДИНОК ПО канадській ТЕХНОЛОГІЇ, який буде дійсно теплим і енергоефективним? Які задавати питання потенційній компанії-забудовнику, особливо, якщо звучить аж надто приваблива ціна і закралися сумніви ...

 

Фрагмент годинного фільму-інтерв'ю: "Будуємо канадський будинок: плюси, мінуси і що потрібно знати обов'язково?" Повне интерьвью буде доступне пізніше на сторінці "Питання-відповідь" і на нашому каналі на Youtube. Підписуйтесь!

Інтерв'юер:


Скажіть, а ось ви говорите "СІП-панель, SIP-панель ...". Я знаю, що існують різновиди  СІП-панелей, вони ж - сендвіч-панелі. Ви також сказали, що СІП-панелі складаються з пінопласту і двох листів ОСП, але ж ці матеріали для будівництва теж бувають різні! Ви б не могли трохи докладніше розповісти про це?

 

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії «Український дім»:

 

ОСП воно, в цілому, і в Африці ОСП, якщо можна так висловитися. Але, звичайно, воно буває трохи різної якості. Я не хочу зараз перевантажувати деталями, скажу одне: класично при виробництві SIP-панелей використовується ОСП товщиною 12 міліметрів.


Ми, і більшість компаній, використовуємо імпортне ОСП - не те, що виробляється в Україні, а те, що виробляється в Європі. Мені важко сказати, що українське ОСП, наприклад, гірше європейського. Я не проводив таких випробувань, але це данина такої традиції і її поки всі, більш-менш, намагаються дотримуватися ...


Пінопласт. Ось тут вже є питання, що вимагає освітлення.


Справа в тому, що в в СІП-панелях повинен використовуватися пінопласт марки ПСБ-с 25.


Примітка: Зверніть увагу: для СІП-панелі повинен використовуватися пінопласт марки ПСБ-с 25 - не нижче!

 

Інтерв'юер:


Тобто, якщо я захочу, припустимо, сама зробити сіп панель? Грубо кажучи, зайти в будівельний магазин і купити там, окремо, - 2 листи ОСП і пінопласт, і зробити сендвіч панель самостійно - то це буде не дуже хороша ідея?


Едуард Авзалов:

 

Та може бути навіть і вийде, тільки характеристики панелі будуть інші! У SIP-панелі найважливіший компонент - це клей, і це - прес.


Якщо ці два компоненти правильно підібрані, то все інше працює і ми отримаємо справжній канадський будинок, використовуючи потім такий будівельний матеріал для свого будинку.


Але якщо просто склеїти ... навіть якщо навантажити на СІП-панель під час склеювання всі речі, які є в будинку, я не думаю, що набереться 3-5 тонн! :-) Ну може, навіть якщо набереться - тримати потрібно якийсь час. Крім того, вага повинна бути рівномірно розподілена по площі і так далі ... Тобто - важкувато. У домашніх умовах - не варто виготовляти SIP-панелі.


Але пінопласт, повертаючись до нього, і до марки ПСБ-с 25. Назви цих марок до нас прийшли ще з Радянського Союзу. Є ГОСТ по виготовленню пінопласту. Він "говорить" наступне: в марці ПСБ-с 25 фактична щільність пінопласту повинна бути від 15,1 до 25 кілограм на метр кубічний! Якщо щільність фактична менше, то це вже не марка ПСБ-с 25 ...


Примітка: Зверніть увагу, якщо на виході Ви хочете отримати справжній канадський будинок, то фактична щільність пінопласту в SIP-панелі повинна бути від 15,1 кг на м3 до 25 кг на м3!


Інтерв'юер:


Тобто такий пінопласт, грубо кажучи, більш пористий?


Едуард Авзалов:

 

Так, він більш пористий. Ось ці ось гранули в ньому більше розширені ... Тобто. чим менше гранули - тим вище щільність.
Щільність перевірити легко! Ось це можна зробити практично в домашніх умовах, якщо у Вас є ваги. А якщо немає - можна сходить в магазин, де вони є.


Примітка: зверніть увагу: можна перевірити якість пінопласту в домашніх умовах! Просто візьміть зразок СІП-панелі у свого потенційного забудовника!


Тобто ви берете шматок пінопласту кубічної форми і заміряєте три сторони. Множите ці три сторони і отримуєте обсяг. (Це рівень математики 1-3 клас.) Потім ви берете, і цей же шматочок зважуєте. У вас виходить вага. Коли ви розділите вагу на обсяг, який у вас вийшов множенням трьох сторін цього паралелепіпеда, ви отримаєте фактичну вагу.

 

Тільки це - реальна перевірка того, якої марки пінопласт!


Тому що, на даному етапі історичного розвитку будівельного ринку, маркою ПСБ-с 25 називають пінопласт самої різної щільності ... від 9 до 15 кг на м3 і т.д.


Я не хочу моралізувати, і говорити що ці люди - негідники ... :-) Вони, напевно, просто відповідають вимогам ринку. Наприклад, робили раніше пінопласт фактичної щільністю 17 кг на м3 (це відповідало 25-й марці). Потім хтось із конкурентів в області виробництва пінопласту вирішив: "Добре, а що якщо я зроблю щільністю 16 кг на м3 - це ж теж буде ще 25-я марка!". І зробив 16 кг. на м3 і, звичайно, він вийшов дешевше, чим той, який з щільністю 17 кг. І він став продавати його дешевше. Конкуренти зрозуміли в чому справа і теж стали робити щільністю 16 кг. А далі, цей процес вже зупиняється важко! В результаті, зараз все дійшло до вже зовсім великих складнощів ...


Інтерв'юер:

 

Я Вас переб'ю на секундочку ... Тобто, Ви хочете сказати, що навіть якщо ми вже остаточно приняли рішення будувати канадський будинок з такого матеріалу, як СІП-панелі, то цього мало. Ми повинні ще звернути увагу на те, що це за SIP-панель, з чого вона зроблена і які її характеристики?! Оскільки існують різні її виробники та будівельні компанії, які, напевно, пропонують різну якість цих сендвіч-панелей?


Примітка: з якою б компанією ви не вирішили будувати свій будинок за канадською технологією, обов'язково перевіряйте якість основного будівельного матеріалу, тобто якість і конструктив самих SIP-панелей! Їх якість впливає на те, наскільки комфортним, теплим і енергоефективним буде ваша оселя! (І скільки Ви будете платити за його зміст, зокрема, за його обігрів!) Особливо звертайте увагу на якість SIP, якщо забудовник пропонує надто низьку, привабливу ціну! Поставтеся усвідомлено до будівництва свого будинку! Щоб не переплачувати вже ПІСЛЯ будівництва, подумайте добре ДО початку співпраці з тією чи іншою будівельною компанією!

 

Едуард Авзалов:

 

Абсолютно вірно. При цьому, на практиці, значення має не кількість сертифікатів, які вам надає забудовник.


Оскільки сертифікат хороший, коли є незалежна судова система, якої поки в Україні немає. Тоді, якщо, припустимо, у вас є сертифікат і ви виявили. що щось з вашим будинком не те, після закінчення будівництва; не так, як годиться в сертифікаті, то ви йдете в суд, і компанії, яка зробила не так як було потрібно, приходить кінець. Так відбувається у всіх цивілізованих країнах. Фантастичні штрафи, які присуджує суд в цьому випадку, просто вбивають компанію. У нас в Україні цього не відбувається. Поки. Я сподіваюся, що ситуація зміниться.


Тому споживач (в даному випадку той, хто має намір побудувати собі будинок за канадською технологією з СІП-панелей) повинен переконуватися в якості продукції (самих СІП-панелей) дещо іншим способом.


Наприклад, можна просто поставити запитання будівельної компанії: "А яка фактична щільність пінопласту, який ви використовуєте в своїх СІП-панелях?"


Примітка: Підходьте усвідомлено до будівництва свого канадського будинку - задавайте правильні питання компанії-забудовнику!

 

Інтерв'юер:

 

Тобто коли я, як потенційний замовник, спілкуюся із забудовником, я можу поставити конкретне запитання? Тобто не просто там "СІП-панелі, СІП-панелі ...", а я можу запитати: "Що це за SIP-панель, з чого вона зроблена, якої товщини ОСП, яка щільність пінопласту?" і це буде, в нашому випадку, хорошим орієнтиром?

 

Едуард Авзалов:

 

Саме так. Якщо ви купуєте в магазині телефон або телевізор, ви ж задаєте питання - правильно? "Яка камера? Скільки пікселів?" і питаєте про різні параметри техніки, які ви самі виміряти не можете. Ви питаєте у продавців, вам відповідають ... Можна вірити або не вірити відповіді, але запитати, по крайней мере, можна!


Якщо компанія сумлінна, вони вам чесно скажуть - "Так, у наших сендвіч панелей фактична щільність пінопласту, припустимо, 12 кг на м3". І Ви будете знати, що СІП-панель у них не зовсім така, якою має бути у класичного канадського будинку. І стане зрозуміло, чому ціна на такий канадський будинок за м2 нижче, ніж у інших компаній, що пропонують більш високоякісні СІП-панелі, з кращими характеристиками.


Не можна сказати прямо, що з цієї СІП-панеллю з щільністю пінопласту в 12 кг трапиться щось страшне! Для того, щоб сказати щось конкретне, потрібен досвід експлуатації, а він не особливо великий ще поки для України. А на Заході таких експериментів не роблять. Тому тут важко сказати щось з очевидністю.


Але далі, дізнавшись у будівельній компанії всі нюанси, ви хоча б зможете приймати рішення про будівництво свого канадського будинку вже з розумінням ситуації, а це, само по собі, вже дуже цінно!

 

Інтерв'юер:


Спасибі!

 

 

Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СИП, компанія "Український дім" підкаже:

 

 

Телефонуйте:

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

Пишіть:

ukr-dom@ukr-dom.com.ua

 

Дивіться наш Відео-блог на Youtube або прямо на нашому сайті.

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA