Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Вентиляція у канадських будинках з сіп панелей. Чи обов'язково вона потрібна? Канадський дім - це дім-термос?: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

24 Січень 2016

Розкажіть про природну і примусової вентиляції в канадських будинках з сіп панелей. Чи обов'язково відразу встановлювати примусову вентиляцію при будівництві такого будинку? Чи можна на цьому заощадити, якщо бюджет будівництва невеликий? Чи не душно чи в будинку, побудованому за канадською технологією? Як щодо протягів? Які бувають типи сучасної вентиляції і які ціни на їх установку?

 

Фрагмент годинного фільму-інтерв'ю: "Будуємо канадський будинок: плюси, мінуси і що потрібно знати обов'язково?" Повне интерьвью буде доступне пізніше на сторінці "Питання-відповідь" і на нашому каналі на Youtube. Підписуйтесь!

Едуард Авзалов:


Третій момент, пов'язаний з експлуатацією канадського будинку з сіп-панелей, це те, що в ньому не буває протягів. Ніколи! Тобто будинок дуже герметичний. Неконтрольована вентиляція в SIP будинку відсутня.


Примітка: Експлуатація канадських будинків з сіп-панелей: Особливість 3: Немає протягів! Будинок досить герметичний. У ньому немає неконтрольованої Вами вентиляції.


Про особливості №1 і №2 дивіться і читайте на цій сторінці.


Інтерв'юер:

 

А чи не душно в такому будинку, якщо поставити, скажімо, склопакети, а не дорогі дерев'яні вікна?

 

Едуард Авзалов:

 

Ні. У сип панельному будинку не душно. Ви можете вентилювати за власним бажанням. Тобто якщо Вам душно - ви відкрили вікно - на мікропровітрювання, або на провітрювання. А якщо Вам не душно - закрили вікно. Це найпростіший варіант вентиляції. Просто в будинках, до яких ми звикли за часів СРСР, в них ця вентиляція неконтрольована. Тобто душно Вам, або НЕ душно, але у Вас дме, дме і дме ...

 

Інтерв'юер:


Так, коли діти в будинку, проблема відсутності або наявності протягів стає особливо актуальною!


Едуард Авзалов:


Звичайно.
Ну, питання вентиляції це окреме питання. І, безумовно, його можна вирішити сучасними методами за допомогою приточно-витяжної вентиляції. І, звичайно ж, це варто робити, якщо є фінансова можливість. Для будинку це обійдеться десь в 1500-2000 доларів. Це добре, якщо така система коштує в канадському будинку з сіп панелей, це ще більше заощаджує енергію і знижує рахунки за опалення! Це відбувається за рахунок того, що там стоїть спеціальна система обміну температурою повітря - повітря виходяще тепле передає свою температуру входящому холодному. Цей принцип позначається терміном "рекуперація".


Інтерв'юер:


Так, я чула про це!


Едуард Авзалов:

 

Сенс дуже простий - взимку Ви не грієте повітря, яке заходить з вулиці холодним. Воно догрівається в цій установці, де забирає тепло з повітря, що виходить. Тому, природно, витрати на опалення зменшуються ще.


Але, знаєте, повинен тут розвінчати ще такий ось міф. У нас дуже люблять драматизувати. Іноді говорять так: "Будинок з сіп панелей - це будинок-термос! І тому в ньому система вентиляції потрібна обов'язково!".

 

Якби в канадському будинку з сіп панелей не було б вікон і дверей, то тоді він був би "будинком-термосом". Але якщо є вікна і двері, і вони відкриваються на мікропровітрювання, на провітрювання, в самих віконних профілях зараз ставляться системи провітрювання, - це не є проблемою.

 

В цьому випадку у Вас просто трохи менше зручностей, ніж якщо встановлена ​​автоматизована система вентиляції і т.п. У цьому немає трагедії.

 

Просто за кожну зручність потрібно платити. Тому за те, щоб не думати, відкривати Вам вікно, чи ні, потрібно заплатити. Тоді Ви ставите систему рекуперації і це прекрасно, тому що добре, коли люди мають комфорт. Чим більше вони мають комфорту, тим простіше їм в житті, - і їм самим, і оточуючим!

 

Интервьюер:


Спасибо большое за відповіді на питання!

 

 
Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СИП, компанія "Український дім" підкаже:

 Телефонуйте:

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

Пишіть нам і пропонуйте нові питання!

ukr-dom@ukr-dom.com.ua

 

Дивіться наш Відео-блог на Youtube або прямо на нашому сайті.

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

 

 

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA