Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Живопліт як огорожа і деталь ландшафтного дизайну біля вашого канадського будинку з сіп панелей

Сьогодні ми знову пишемо про сад.  Недостатньо просто побудувати красивий, сучасний та енергоефективний sip будинок.  Якщо він знаходиться у чистому полі, це виглядає, м'яко кажучи, нудно.  А якщо така ділянка огорожена бетонним парканом - то взагалі стає трохи сумно. Давайте сьогодні поговоримо про таке явище як живопліт чи жива огорожа!

Живопліт — це огорожа, що складається з рослин і виконує роль захисту, позначення території і зонування житлової ділянки.

 

Жива огорожа може бути однопородною або комбінованою. Перший тип огорожі складається з одного виду рослин, а другий — з двох або декількох видів.

 

однопородна Жива огорожа

 

комбінована жива огорожа

 

Класифікація живоплотів може відрізнятися також за способом посадки:

 

Однорядна жива огорожа

 

Однорядна жива огорожа в саду канадського будинку висаджується з рослин, розташованих на однаковій відстані одна від одної в один ряд. Розрахунок відстані залежить від типу рослин: кущі саджають ближче, дерева — далі один від іншого. Занадто велика відстань може привести до утворення непривабливих щілин, оскільки рослини не зчепляться між собою, а надто щільна посадка спричинить нестачу живлення і сонячного світла. Як результат, жива огорожа скоро зів’яне.

 

Однорядна жива огорожа

 

Багаторядний живопліт

 

Багаторядна жива огорожа складається з двох або навіть трьох рядів рослин, розташованих в порядку висоти. Найвищі рослини повинні знаходитися в останньому ряду, а найнижчі — у передньому. Як правило, рослини в таких огорожах саджають в шаховому порядку, залишаючи між рядами 50 см проміжку. Перевага даного виду живоплоту у тому, що комбінуючи кольори рослин, можна створити барвисту і незвичайну живу огорожу, яка буде виконувати роль клумби, радуючи око і господарів, і перехожих.

 

Багаторядний живопліт

 

Багаторядна жива огорожа

 

Які переваги живоплоту в саду біля будинку з сіп-панелей?

 

Краса і дизайн. Жива огорожа служить відмінним фоном для будь-якого ландшафтного дизайну. Вона стане яскравим акцентом в будь-якому стилі і подарує затишок, який не зможе створити жоден штучний паркан.

 

Які переваги живоплоту в саду біля будинку

 

Зручність. Це паркан, висоту, щільність і форму якого ви регулюєте самостійно. Жива огорожа може бути розташована не тільки по периметру ділянки як огорожа, але також як невисоке насадження, що розділяє ділянку на зони.

 

Зручність живой огорожи

 

Екологічність. За використання натуральних матеріалів природа вам подякує. Жива огорожа у канадського будинку під ключ буде очищувати повітря, живити сад і ґрунт, а не отруювати їх.

 

Екологічність живой огорожи

 

Підвищення якості ґрунту. По-перше, перегній, що залишається від живоплоту по осені, можна використовувати як добриво для городу або паливо. По-друге, жива огорожа в саду будинку з сіп панелей утримує вологу в ґрунті. По-третє, сніг взимку розподіляється більш рівномірно, а по весні сильна коренева система живого паркану вбереже від зсувів.

 

Підвищення якості ґрунту завдяки живой огорожи

 

Які недоліки живоплоту в саду sip будинку?

 

Регулярний догляд. Жива огорожа в саду будинку за канадською технологією вимагає посадки, обрізки, прополки, поливу, розпушування та підживлення високими дозами органіки. На це потрібно багато часу і фізичної сили.

 

Які недоліки живоплоту в саду

 

Низька захищеність від зловмисників. Через живу огорожу, особливо на порах її зростання, куди простіше пробратися на ділянку, ніж через залізну огорожу з колючим дротом. У Європі або США, де рівень злочинності не такий високий, власники будинків сміливо зводять живопліт або живуть без огорож взагалі, бо вони не бояться крадіжок. Вітчизняний менталітет, на жаль, змушує побоюватися подібних історій і бути завжди напоготові.

 

Низька захищеність живой огорожи

 

Зменшення площі ділянки. Багаторядний живопліт займатиме площу до декількох метрів в ширину. Враховуючи, що близько до неї (на дистанції мінімум 50 см) саджати рослини небажано, виходить чималий метраж. Якщо ваша ділянка не може похвалитися надмірними розмірами, доведеться відмовитися від широкого живоплоту. В такому випадку краще обирати штучний тонкий паркан, або висаджувати однорядну живу огорожу з вузьких і високих дерев.

 

Багаторядний живопліт займатиме площу до декількох метрів в ширину

 

Які рослини підійдуть для створення живоплоту в Україні?

 

З огляду на кліматичні особливості України, необхідно підбирати рослини для живоплоту не по екзотичності, а по практичності. Швидкорослі дерева і чагарники не підійдуть — занадто багато часу доведеться витрачати на їх обрізку та вирівнювання. Перевагу треба віддати невибагливим і, що вкрай важливо, зимостійким рослинам.

 

Які рослини підійдуть для створення живоплоту

 

Не варто особливо покладатися на красу плодів — жива огорожа буде обстрижена раніше, ніж зацвітуть квіти і раніше, ніж зав’яжуться плоди. Тому при виборі краще звернути увагу на колір листя — при обрізанні вони будуть здобувати більш насичений колір.

 

живоплот З огляду на кліматичні особливості України,

 

Ялівець, ялина, тис, кипарисовик та інші формують щільну і ефектну живу огорожу. Їх види можна змішувати між собою з метою створення комбінованого різнобарвного живоплоту в саду будинку з sip панелей.

 

Ялівець, ялина, тис, кипарисовик та інші формують щільну і ефектну живу огорожу

 

комбінований різнобарвний живоплот в саду будинку з sip панелей

 

Такі дерева, як бук, липа, тополя, в’яз, туя, клен та інші також допоможуть виростити високий, до 4 метрів у висоту живий паркан, при цьому не потребуючи великих зусиль.

 

дерева для живоплоту в саду будинку з sip панелей

 

Такі чагарники, як жимолость, глід, шипшина, барбарис, кизильник, сніжноягідник і інші не досягнуть висоти значного забору для sip будинку, проте, вони відмінно впораються із завданням зонування усередині саду, оформлять клумби або грядки.

 

Жимолость, глід, шипшина, барбарис, кизильник, сніжноягідник для забору для sip будинку

 

вирощування живоплоту в саду канадського будинку під ключ

 

Звичайно ж, рослин набагато більше. В даному питанні межі фантазії немає. Дотримуйтеся простих правил вирощування живоплоту в саду канадського будинку під ключ, і ви обов’язково створите унікальну ландшафтну прикрасу, яка послужить вам довгі роки. «Український Дім» завжди допоможе в будівництві будинку з сіп панелей та оформлення ландшафтного дизайну. Погляньте, що ми вже побудували!

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA