Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Як правильно зорієнтувати по сторонах світу сіп панельний будинок?

Коли власник ділянки приступає до зведення Будинку своєї мрії за канадською технологією із сіп панелей, яку рекомендуємо ми, чи з будь-якого іншого матеріалу майже завжди виникає питання: як же ж правильно розташувати на ділянці свій майбутній дім та  інші будівлі?

Таке питання досить актуальне, якщо Ви:

 

 1. Обираєте найбільш оптимальну ділянку під забудову.
 2. Ділянка вже є, але дуже мала чи вузька. І здається, що єдиний доступний варіант - це розмістити будинок уздовж дороги чи вулиці.
 3. Ділянка має настільки неправильну форму, нерівності чи схил, що завдання виростає до рангу вищої математики!

 

Як же ж підійти до вирішення цієї проблеми?

 

На погляд "Українського дому", достатньо розуміти, що є найважливішим для правильного розташування будинку на ділянці. Опанувавши загальні принципи, Ви легко зможете застосувати їх на практиці. Разом з архітектором або своїм забудовником вибрати оптимальний варіант саме для Вашого випадку!

 

(Отримайте консультацію по email від нас прямо зараз, описавши свою ділянку і приклавши її фотографії.)

 

Філософія вибору місця для зведення будинку.

 

Будинок - це не просто споруда, цей індивідуальний простір для Вас і Вашої сім'ї. Наш внутрішній стан та самопочуття часто залежить від нього. І якщо Простір ідеальний, саме такий, як нам треба, комфортний, - то ми повні сил, радості, спокійні та щасливі. А значить - і благополучні.

 

Якщо Ви ще не вибрали ділянку під забудову, то варто підійти до питання з усвідомленням того, що місце спорудження будинку має величезний вплив на наше життя, здоров'я і стосунки з близькими людьми. А щоб жити і проявлятись в гармонії з довкіллям, ми повинні враховувати закони природи і вивчати навколишній простір.

 

Технічні аспекти вибору ділянки для спорудження свого дому.

 

При виборі ділянки обов'язково звертайте увагу на такі моменти:

 • Чи зручний під'їзд до будинку?
 • З якого боку ділянки підведені комунікації?
 • Який рельєф і cхил?
 • Яка роза вітрів?
 • Чи є на ділянці водоймища?
 • Де розташовані дерева і кущі?
 • Яка відстань до сусідніх будинків та огорож?
 • Який склад ґрунту?

 

Головні принципи розташування будинку на ділянці. 

 

Розташування будинку та орієнтація його при будівництві - наступний важливий крок. Найпростіший і найкращий  - класичний принцип розташування будинку по сторонах світу.

 

Аналізуючи земельну ділянку та прилеглі до неї території, ми можемо вибрати оптимальний варіант розташування нашого майбутнього будинку з урахуванням місцевого ландшафту і орієнтації по сторонах світу.

 

Ключові моменти:

 

1) Принцип балансу. Права сторона має бути збалансована з лівою, передня частина має бути збалансована задньою частиною, Північ Півднем, Захід Сходом. На практиці це означає, що якщо Ваша ділянка занадто довга, то не варто будувати квадратний будинок - краще вибрати проект з приземкуватим, довгим котеджем. А якщо ділянка спадає терасами, то краще зробити будинок максимально " відкритим" з фасаду (веранди, великі вікна в підлогу і тому подібне), а задню частину, повернену до гори зробити " глухою".

 

2) "Роза вітрів". Для Вашого комфорту краще, якщо будинок розташовуватиметься до вітру спиною. Тому питання напряму вітру в цій місцевості бажано не залишати без уваги, а прояснити.

 

3) Для красивого виду з вікна краще, якщо будинок буде трохи зміщений до північної сторони ділянки (якщо рельєф це дозволяє).

 

4) Ідеально, якщо уся північна сторона захищена природними нерівностями ландшафту - ланцюгом пагорбів. Також тут можна посадити дерева. Такі заходи допоможуть " утеплити" ділянку. 

 

5) З південної та східної сторін будинок краще залишити максимально відкритим, щоб потрапляло сонячне світло. Тут можуть бути веранда, балкон, велика кількість вікон. Навколишні дерева, будови або пагорби не повинні "тиснути" на будівлю з цього боку. Якщо ми вибираємо земельну ділянку, то краще відмовитися від місця, закритого від сонячного світла з півдня і сходу, але відкритого з півночі і заходу.

 

Головний вхід також краще розташувати з напрямом на схід або південь.

 


Як говорить древнє китайське мистецтво "Фен-шуй" - східна сторона повинна викликати відчуття відкритості, південна - відчуття солодкого та аромату, там повинні протікати річки і струмки. Сприятливими вважаються водойма або відкритий простір з кущами чи невисокими деревами на півдні перед будинком і дорога, що йде до будинку зі сходу. Прекрасно, коли їх добре видно з вікна або дверей будинку, тобто вони не закриті від нас деревами, будинками.

 

 

Планування дому з урахуванням сприятливих місць для усіх членів сім'ї.

 

Краще розташувати по сторонам світу і приміщення усередині будинку.

 

1)  Символ "сімейного вогнища" (камін, піч, вітальню, кухню) краще всього розташувати на південному сході  або заході будинку.

 

2) Спальне місце - на північному сході. Північний напрям підійде для другої спальні.

 

3) Вітальню добре розташувати на півдні.

 

4) Місце для навчання або робочий кабінет - на південному сході.

 

5) Відповідне місце для місць зберігання речей - північний захід. Тут також можна розташувати ванну, туалет і місце для тварин.

 

Добре, коли будинок має сприятливе оточення і " щасливу" орієнтацію в просторі. Прекрасно, коли у нас приємний вигляд на навколишню місцевість. Гармонія зовнішнього і внутрішнього є основою нашого здоров'я, благополуччя, щастя і довгого життя. Правильно вибране місце, якнайкраще впливає на життя усіх членів сім'ї. Але не забувайте, що навіть якщо у Вашому розпорядженні немає ідеальної ділянки, Ви завжди зможете підібрати відповідний ескізний проект і побудувати Будинок своєї мрії, який гармонійно впишеться у будь-яке оточення! А ми Вам в цьому із задоволенням допоможемо!

 

А в нашій наступній статті ми розглянемо такий інструмент як "сонячний калькулятор" - наш кращий помічник для того, щоб так розташувати будинок на ділянці, щоб у Ваш котедж весь рік заглядало сонечко! ;-)

 

Ваша, будівельна компанія "Український дім"!

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

 

Схожі статті:

 

Як правильно розташувати свій канадський дім сип панелей на ділянці з ухилом?  чи: Історія сучасного Будинку на пагорбі.

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA