Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання
Ім`я:
Телефон:
E-mail:
Повідомлення:
Зручний спосіб зв'язку:
Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Чому саме SIP (сіп-панельне будівництво), а не каркасник або будинок з цегли?

На ринку будівництва індивідуальних будинків постійно точаться дискусії щодо того, яка ж технологія є найкращою.

Є прихильники традиційних технологій, таких як цегла, бетон та газобетон, які з гордістю називають подібне будівництво «капітальним», однак окрім «традиційності» можуть навести вкрай мало аргументів на користь того, чому саме така технологія є кращою?


Прихильники більш сучасних підходів до зведення будинків частіше говорять про каркасне будівництво, як про швидке, більш тепле та, при цьому, недороге та надійне. Тисячі родин по всій Україні вже не один рік живуть у таких будинках та надають перевагу саме ним. Тобто цю технологію так само вже можна назвати «перевіреною часом».

 

Але чому б не піти ще трохи далі? Адже існує технологія, так само вже достатньо традиційна, але при цьому абсолютно сучасна та наділена усіма перевагами грамотної будівельної технології. На наш, і не тільки на наш, погляд це – зведення будинків з SIP-панелей.


Зараз попитом на «каркасники», в силу їхньої перевіреності, вже нікого не здивуєш – це відомий, розкручений бренд. Нас часто запитують, чому ми не зводимо свої будинки за цією технологією? Відповідь є вкрай простою: тому що для нас «каркасна технологія будівництва» – це гарна технологія, але це вже технологія минулого.


SIP, або як цей термін прижився у слов’янських мовах «сіп» чи «сіп-панель», розшифровується як Structural Insulated Panel – конструкційна теплоізольована панель. Ця технологія також має назву «канадської технології», а будинки, зведені з її використанням, називають «канадськими будинками», оскільки вперше її почали застосовувати на Північноамериканському континенті ще на початку ХХ століття.


Каркасний будинок складається з каркасу, що монтується на місці, на будмайданчику, а потім заповнюється мінеральною ватою, яка, нажаль, має тенденцію з часом просідати, опадати всередині каркасу (особливо якщо було обрано дешеві її аналоги) та, інколи, набирати вологу (варто лише в одному місці пошкодити пароізоляцію, встановлюючи, наприклад, нову розетку). Все це суттєво зменшує теплоізоляційні характеристики будинку!


Щодо SIP, то вони виготовляються заводським способом, і вже у вигляді «конструктора», готового до збирання, привозяться на будмайданчик. Теплоізоляційний шар (у випадку сіп-панелі це пінополістірол) склеєно з листами ОСБ по всій площі, тому утеплювач не може дати усадку. Пінопласт має закриту систему пор, що не містить в собі повітря з водяною парою, яка може конденсуватися при досягненні «точки роси». Аби цегляна стіна досягла таких самих показників теплоізоляції, як сіп-панельна, вона має бути у 15 разів товщою! Таким чином, проблеми, характерні для «каркасників», тут виключені конструктивно.


Чому наша компанія «Український дім» займається будівництвом саме з SIP-панелей і тільки з них?


Справа в тому, що ми знаємо багато компаній, які спеціалізуються водночас на зведенні каркасних будинків, сіп-панельних будинків, цегляних будинків, торгівлі будматеріалами та іншому. Тобто вони спеціалізуються на всьому, що можна продати. Це підхід, який можна зрозуміти, але ми його не поділяємо.


Ми зводимо будинки тільки за канадською технологією, тому що вважаємо, що ця технологія має прекрасний потенціал для розвитку – це технологія майбутнього!


Американські дослідники давно з’ясували, що стіни з SIP реально в півтора рази тепліша, ніж стіна, утеплена мінеральною ватою.


Але головне навіть не це. Сама технологія каркасного будівництва є складнішою, а тому більш уразливою.

 

Істотною перевагою SIP технології ми вважаємо той факт, що за однакової плями забудови у канадського будинку найбільша корисна площа приміщень.

 

Канадський будинок ідеально підходить для стаціонарного проживання, це перевірено часом. У такому будинку вам буде комфортно будь-якої пори року. Нічна прохолода влітку зберігається протягом усього дня. Взимку будинок повільно холоне та дуже швидко нагрівається.


Сіп-панельний будинок є дуже легким, що одразу дозволяє знизити витрати на фундамент. Один квадратний метр сіп-панельного будинку важить приблизно 15-20 кг, вага квадратного метра звичайної цегляної стіни може сягати тонни.


Сіп-панельне будівництво сьогодні є беззаперечним лідером з точки зору наступних характеристик:

 

  • енергоефективність;
  • найменш затратний спосіб будівництва;
  • швидкість самого будівництва.

 

А тепер найголовніший аргумент. Знаєте, який?

 

Ми самі живемо в будинку, зведеному з SIP-панелей. І нам подобається! Він майже ідеальний!

 

Хочете дізнатися про це більше? Ми з задоволенням розповімо та допоможемо Вам стати власниками теплого, гарного, недорогого і при цьому абсолютно сучасного будинку!

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA