Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Садові доріжки: шлях до індивідуальності Вашого дому та саду!

Коли ми думаємо про свій дім, невже ми думаємо тільки про чотири стіни, чи інтер’єр, чи про колір фасаду чи форму прихожої? Наша фантазія простягається набагато далі. Свій дім – це ще і сад, і все, що з ним пов’язано. Квіти, дерева, садові меблі, малі архітектурні форми… Сьогодні ми поговоримо про те, що дозволяє нам структурувати простір нашого саду – малого, чи великого. Про садові доріжки: які вони бувають, та з чого їх легко можна зробити самостійно.

Стежка в саду, з однієї сторони, цілком функціональна річ. Вона проведе Вас від вхідної хвіртки до будинку по росяній траві або в дощ, не давши замочити ніг. Відведе до сарайчика з інструментами через сад найкоротшим шляхом, полегшить догляд за рослинами.  

 

Але з іншого боку, стежина в саду - це і вечірній моціон з гостями, або задумлива прогулянка на самоті. Також це виділення окремих зон саду.

 

Прокладена в потрібному місці садова доріжка, у поєднанні з правильно підібраною рослинністю, здатна на чудеса. Вона може перетворити крихітний садочок в  справжній міні-парк для прогулянок і посиденьок на свіжому повітрі!

 

Сад без доріжок - це ще не сад! Це просто шматок землі. Доріжка ніби окреслює ділянку, задає простору живу динаміку і стиль, пропонує і відкриває різні варіанти руху.

 

Залежно від обраного Вами стилю будинку та саду, а також від розміру ділянки, одна садова доріжка або багато доріжок можуть бути підпорядковані будь-якому принципу чи стилю.

 

Східний принцип - це невеликий сад з величезною кількістю різноманітних зон і закутків. Він вимагає довгих звивистих шляхів, з несподіваними поворотами та петлями. З однієї зони не має бути видно іншу. Такий сад здається несподівано великим, хоча може займати всього пару десятків квадратних метрів. Доріжки в такому саду можуть вести до водоймища, тихого куточка під тінистою зеленню, до Саду каменів, де можна опуститися на кам'яну лавку і зайнятись медитацією.

 

Західний тип - це чітка геометрія і відкритий, вільний, світлий простір та зрозуміле зонування. Тут доріжки можуть і мають бути дуже очевидними, чіткими і зрозумілими. Вони можуть ділити сад, як шахову дошку, на чіткі функціональні зони: для індивідуального відпочинку в розарії з кавовим столиком і плетеним кріслом; для прийому гостей з барбекю або мангалом; для вечірніх прогулянок по липовій алеї під звук гравію, що хрускотить під ногами...

 

Якщо Ви прагнете бути послідовними до кінця, то важливо правильно, також  "в стиль" підібрати колір доріжок і матеріал, з якого вистилаємо їх.

 

Що це може бути?

 

1. Цегла

 

кирпичная садовая дорожкакирпичная садовая дорожка 2 


2. Галька

 

садовая дорожка из галькисадовая дорожка из гальки

 

  

 
садовая дорожка из галькисадовая дорожка из галькисадовая дорожка из гальки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


3. Дерево

 

садовая дорожка из деревасадовая дорожка из деревасадовая дорожка из дерева


4. Камінь

 

каменная садовая дорожкасадовая дорожка из камнякаменная садовая дорожка

 

 

Поради з облаштування садових доріжок від компанії "Український дім" :

 

1. Садові доріжки - як річки, вони повинні мати свій початок, русло і логічне завершення.

 

Доріжка, яка впирається у бетонну огорожу або стіну створює неприємне відчуття глухого кута. Якщо немає можливості округлити її, або відвести в сторону по колу, то краще скористатися різними художніми прийомами. Вимощена  доріжка може непомітно перетворитися на просту стежину і плавно " загубитися" в траві. Або можна обладнати декоративні фальш-двері в огорожі. Чи повісити гойдалку в цьому місці саду. Або поставити садову скульптуру, красивий камінь. Чи змайструвати інсталяцію.

 

уютный закуток в садукаменная скамья в садукаменная скамейка в саду

 

2. Вибирайте колір садових доріжок, по можливості, в тон або контрастно до кольору фасаду вашого будинку.

 

Якщо на фасаді будинку є яскраві елементи, їх колір може стати основним для доріжки. Тоді простір ділянки виглядатиме більше цілісно і дуже фактурно.

 

цвет садовой дорожкицвет садовой дорожки цвет садовой дорожки

 

3. Придумайте історію, ідею для Вашого Саду. І нехай садові доріжки стануть її частиною!


"Чому у Вас такі незвичайні жовті доріжки в саду?" - "Улюблена казка нашої дитини - "Чарівник смарагдового міста" і якщо в день літнього сонцестояння, опівночі піти по цій доріжці, вимощеній жовтою цеглою, то можна потрапити до... ".

 

необычная садовая дорожкаоригинальная садовая дорожкасадовая дорожка мозаикой

 

4. Поєднуйте правильно рослини, садові стежини та насипи для них.


Цегляні і кам'яні доріжки, акуратно захищені бордюром, гарно виглядають зі стриженим газоном. Хвойні кущі та дерева чарівно обрамовують тематичні японські доріжки з крупного гравію та "інкрустованими" в нього округлими каменями. Зістарене дерево, втоплене в яскравому червонястому насипі, зазвучить поряд з густою соковитою зеленню. Смарагдовий мох так і проситься поряд з доріжкою з гальки, а лаванда із задоволенням відтінятиме світлий пісковик чи мозаїчну садову «бруківку».

 

садовая дорожка дерево и галькакаменная садовая дорожка и газон

 

5. Експериментуйте! Не бійтеся бути оригінальним! Використовуйте підручні декоративні засоби.


Навіть старий сервіз з цікавим декором може отримати "друге життя" у вигляді Вашої нової садової доріжки!

 

необычная дорожка в саду керамикакрасивая садовая дорожка ступенькисадовая дорожка керамическая

 

А якщо підключити до процесу дітей - може вийти цікаво та незвично:

 

смешная садовая дорожкадетская садовая дорожка пуговицысадовая дорожка яркая мозаика

 

Для затятих оригіналів - ось парочка фото-інструкцій як створити абсолютно унікальні у своєму роді садові доріжки власними руками!

 

Садова доріжка з бетонного "листя"

 

Вам знадобиться велике фактурне листя (з тих, що ростуть на Україні можуть підійти рицина, лопух і тому подібне) в якості шаблону. Цементний розчин дрібного або середнього відсіву для доріжок і деякі інструменти. А також фарба (за бажанням готове листя можна розфарбувати).

 

Варіант 1: 

 

листики из бетона в саду

 

садовая дорожка своими руками листики

 

Варіант 2:

 

садовая дорожка листья

 

"Мереживна" садова доріжка

 

Вам знадобляться готові бетонні або цементно-піщані плити для садових доріжок, мереживний шаблон (це може бути пластикова декоративна серветка, або спеціальні граффіті-шаблони, які продаються в художніх магазинах) і балончик фарби. Простір для фантазії величезний - Ви можете взяти як один колір для усіх плиток, так і чергувати 2 кольори або більше. Можна використати різні малюнки або розповісти цілу "історію в картинках" (і чим далі йтиме по доріжці пішохід, тим цікавіше йому буде дізнатися про те, чим же закінчиться цей " мультик").

 

Таким чином, до речі, непогано оновити старі садові доріжки, що вже набридли.

 

 

 

необычной способ декора садовой дорожки

 

 

Плануєте окрім саду побудувати ще і будинок? Компанія "Український дім" до ваших послуг! Заходіть, подивіться найкращі безплатні проекти для будинків, перегляньте, ознайомтесь з нашим відео-блогом з відповідями на популярні запитання з будівництва канадських будинків (і не тільки), або замовте розрахунок вартості свого дому (це безкоштовно і займає рівно 30 секунд - просто заповнюєте форму!).

 

Чи просто - давайте поспілкуємося по телефону! :-)

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA