Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

«Розумний канадський будинок» своїми руками

На сайті «Українського Дому»  ми вже писали про «розумні будинки» і про базові набори для «розумних будинків», які може собі дозволити кожен бажаючий у своєму канадському будинку з сіп панелей під ключ. Однак, питання про те, як зробити «розумний» sip будинок своїми руками, і чи можливо це - залишився відкритим.

 

«Розумний канадський будинок» - зроби сам!

 

«Розумний канадський будинок» своїми руками

 

У цій статті ми розглянемо багато «розумних» пристроїв і розташуємо їх в будинку з sip панелей так, щоб вони вишикувалися в єдину узгоджену систему і житло стало суперсучасним і максимально комфортним.

 

«розумні» пристрї в будинку із sip панелей

 

 

З чого починати налаштування системи розумного дому у канадському будинку?

 

 

Виявляється, «розумну систему» в будинку з сіп-панелей може встановити хто завгодно, навіть домогосподарка, яка погано розбирається в техніці. Виробники базових наборів і комплексних наборів подбали і про простоту інтерфейсу програмного забезпечення, і про простоту самих приладів, які будуть робити наше життя приємнішим.

 

налаштування системи розумного дому у канадському будинку

 

Якщо хочете, щоб ваш будинок за канадською технологією став більш зручним, потрібно подбати, щоб контролер і актуатори працювали в однаковому протоколі бездротового зв’язку. Наприклад, прилади бренду Xiaomi зв’язуються між собою за допомогою інфрачервоного каналу, а зі смартфонами — за допомогою Wi-Fi.

 

Основні протоколи зв'язку у межах системи "розумний будинок"

 

 Основні протоколи зв'язку у межах системи

 

ZigBee, Wi-Fi, KNX, Insteon, Z-Wave, X10, 1-Wire — ось деякі бездротові протоколи зв’язку для «розумних будинків». Кожен з них закритий і працює тільки з приладами, що підтримують його шифрування.

 

деякі бездротові протоколи зв’язку для «розумних будинків»

 

Отже, ми розібралися, що «розумні прилади» повинні бути синхронізовані технічно. Щоб не заплутатися, краще купувати товари одного бренду. Тому більшість виробників пропонують «кітові» набори, здатні покрити запити навіть вимогливих споживачів. Комплексне рішення зручніше узгодити між собою і обійдеться воно дешевше.

 

Обов'язкові елементи системи розумного дому для канадського будинку з сіп панелей

 

Будівельна компанія «Український Дім» приділяє велику увагу економічності будівництва і функціонування канадських будинків, (подивіться наше порфоліо готових, побудованих канадських будинків) тому незамінними «розумними приладами», що вони бережуть бюджет, стануть:

 

датчик газу

датчик води

датчик диму

датчик температури

електроклапани для перекриття газу і води

 

Отже, поряд з газовою плитою встановлюється датчик протікання газу, в ванній кімнаті на підлозі розміщується датчик протікання води. Датчик диму і температури розміщується в кімнаті, а якщо будинок двоповерховий, то таких датчиків знадобиться по два. На цьому поверсі встановлюється контролер (шлюз). За допомогою програмного забезпечення на смартфоні, прилади зв’язуються зі шлюзом і між собою. У свою чергу, на екрані телефону завжди відображена інформація про стан «розумних приладів». Побачивши, наприклад, повідомлення про небезпеку, можна одразу подати сигнал відключення «розумним розеткам», до яких приєднані бойлер, кондиціонер, плита та ін. Але програма може зробити це автоматично.

 

Обов'язкові елементи системи розумного дому для канадського будинку з сіп панелей

 

датчик газу та датчик води у межах системи

 

датчик диму та датчик температури у межах системи

 

електроклапани для перекриття газу і води  у межах системи

 

Необов'язкові елементи системи розумного дому для канадського будинку з сіп панелей, що можна встановити для свого комфорту

 

 

Наступні прилади встановлюються в sip будинку для зручності:

 

датчики світла

датчики руху

розумні розетки

«розумний» підігрів підлоги

 

Датчики світла, встановлені в кутках коридору, кімнатах та інших приміщеннях, дозволять забути про необхідність торкатися до вимикачів — система робить все сама. Датчик руху, встановлений разом з датчиками світла, налаштовується за допомогою програми на смартфоні таким чином, що кожен раз, коли хтось виходить з кімнати, і в ній нікого не залишається — світло вимикається. І навпаки. Більшість датчиків легко прикріпити до стіни.

 

Необов'язкові елементи системи розумного дому для канадського будинку з сіп панелей 

 

датчики світла та датчики руху у межах системи

 

Примітка:

Важливо! Якщо ви перебуваєте в кімнаті, але не рухаєтеся, датчики можуть вирішити, що в приміщенні нікого немає і вимкнути світло. Тому краще встановлювати автоматичне включення світла, а вимикати його вручну — за допомогою смарт-кнопки або пульта.

 

Детальніше про датчики світла у канадському sip будинку

  

Датчики світла контролюють світло у всьому будинку. У додатку на смартфоні створіть кілька сценаріїв роботи світла. Наприклад, сценарій «кіно» включить гірлянди і вимкне основне світло для приємного перегляду фільмів, сценарій «ніч» включить світильник, сценарій «читання» включить настільну лампу і інші джерела штучного освітлення в кімнаті, а сценарій «видимість присутності» включає весь світ в будинку з сіп панелей, навіть коли вас немає. Кількість сценаріїв не обмежена, ви називаєте їх будь-якими іменами і програмуєте як завгодно. Задайте параметри таймером, і «розумний дім» допоможе дітям лягати спати та прокидатися вчасно.

 

Примітка:

Важливо! Якщо в будинку є домашні тварини, датчики руху і включення світла краще розмістити нестандартно, щоб лічильники електроенергії не нараховували великі суми за світло, поки вас немає вдома, а котики або собачки прогулюються по дому і вмикають світло.

 

Елементи системи "розумний дім"для канадського будинку з сіп панелей, що допоможуть зберегти здоров'я

 

«Розумний будинок» допоможе стежити за здоров’ям і добрим самопочуттям. Для цього знадобляться:

 

датчик пилу

датчик вологості

очищувач повітря

смарт робот-пилосос

 

Датчик пилу, встановлений в самому «ходовому» місці будинку з сіп панелей, повідомить в додатку, що пора прибирати. Дистанційно ви запустите робота-пилососа, який проведе повне прибирання під час вашої відсутності. Очищувач повітря включається автоматично, як тільки вбудований в ньому датчик зафіксує підвищену концентрацію шкідливих частинок — формальдегіду, сигаретного диму і так далі.

 

Елементи системи

 

датчик пилу  у

 

датчик вологості та очищувач повітря у

 

 

Розумні прилади у канадському будинку з SIP для розваги та хобі

 

Приладів для розваги може бути незліченна безліч. Ось деякі з них: 

смарт-лампа

розумний акваріум

автоматичний полив рослин

 

Поставте «розумну лампу» біля ліжка і підключіть її до додатка на смартфоні. Вона буде включатися в заданий час і повідомляти вам про те, що пора прокидатися. Розумний акваріум і полив рослин позбавлять вас необхідності регулярно стежити за своїми домашніми друзями. Тепер більше часу залишиться на себе.

 

 

Розумні прилади у канадському будинку з SIP для розваги та хобі

 

смарт-лампа  у

 

А він взагалі потрібен - "розумний канадський дім"?

 

 

Перш ніж купувати набір, потрібно вирішити, які саме завдання ви хочете, щоб «розумний дім» вирішив за вас. Очевидно, що чим більше приладів, тим вища їх вартість. Тому перед покупкою правильніше буде накреслити план будинку з sip панелей, умовно позначивши розташування «розумних приладів». Вартість базових наборів починається від 100$, а комплексні обійдуться в 1000$.

Вирішувати вам!

 

сучасний

 

І пам'ятайте, що будівельна компанія "Український дім" будує сучасні, теплі та красиві канадські домівки з сіп панелей під ключ по всій Україні. Щоб дізнатися, скільки коштує побудувати канадський будинок - введіть лише 3 параметри у цю форму та отримайте відповідь на ваш емейл протягом дня!

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA