Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Що таке канадський будинок? З чого будують канадські домівки? Що таке СІП-панель або сендвіч-панель?: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

Фрагмент годинного фільму-інтерв'ю: "Будуємо канадський будинок: плюси, мінуси і що потрібно знати обов'язково?" Повне интерьвью буде доступне пізніше на сторінці "Питання-відповідь" і на нашому каналі на Youtube. Підписуйтесь!

Інтерв'юер:

 

Добридень! Сьогодні ми хочемо поговорити з вами про нюанси канадської технології будівництва, відомої також як будівництво будинків з СІП-панелей. Разом з нами сьогодні - експерт компанії "Український дім", який як раз і займається будівництвом будинків з СІП-панелей по всій Україні - Едуард Авзалов. Ми хочемо задати йому кілька особливо актуальних питань, які цікавлять тих наших співвітчизників, які збираються побудувати свій канадський будинок.


Перше питання. Розкажіть про СІП-панелі. Про те, що це таке - SIP? Які ці панелі бувають? І які особливості цієї технології?

 

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії «Український дім»:

 

Для початку давайте розберемося з термінологією. Це важливо, тому що канадська технологія і технологія будівництва з СІП-панелей - це не зовсім одне й те саме.


Канадська технологія - це термін, який використовується тільки у нас - в Україні, і ще в Росії. У Канаді немає такого поняття - "канадська технологія". Я не можу сказати, що я дуже добре розбираюся у всіх технологіях, які існують на будівельному ринку Північної Америки, але дві є точно відомі.


Перша технологія - це технологія каркасного домобудівництва, яка використовується вже більше 100 років. Практично вся одноповерхова Америка побудована за цією технологією. Якщо коротко, принцип її полягає в тому, що виставляється каркас з бруса, який з двох сторін обшивається яким-небудь матеріалом. Це може бути зовні - сайдинг, вагонка, ОСП, і т.д. Зсередини - це гіпсокартон, або які-небудь інші плити. Всередину закладається утеплювач з необхідними пароізоляційними і гідроізоляційними плівками. І так виходять стіни будинку.


Інша технологія - це те, про що ми, власне, і будемо говорити сьогодні, - це технологія будівництва з СІП-панелей. Її теж називають канадської, але для того, щоб не плутатися, я так і буду її далі називати - "технологія будівництва з СІП-панелей", щоб було зрозуміло.


Примітка: Яка конструкція СІП-панелі (SIP або сендвіч-панелі)?


Вона дуже проста. Якщо по-англійськи, то СІП-панель - це Structural Insulated Panel. Звучить страшно, але ще існує абревіатура SIP. Насправді це означає, що береться один лист ОСП, на нього наноситься поліуретановий клей, кладеться лист пінопласту, на нього наноситься поліуретановий клей, кладеться зверху ще один лист ОСП. Це все кладеться під прес, який тисне з досить великою потужністю - 3-5 тонн. І тисне якийсь час, необхідний для того, щоб відбулося склеювання пінопласту і ОСП на молекулярному рівні. Ось і готова СІП-панель.


Примітка: СІП-панель - це 2 листи OSB з листом пінопласту між ними. Вони скріплені між собою заводським способом за допомогою поліуретанового клею під великим тиском.


Виникає питання: "Навіщо було брати 2 листи ОСП і склеювати їх з пінопластом?" ...


Інтерв'юер:

 

... Якщо люди винайшли цегла! :-) ...

 

Едуард Авзалов:

 

... Так! Кому прийшла в голову така ідея і чому?

 

Справа в тому, що склеєні разом ці два матеріали - пінопласт і ОСП, мають абсолютно нові якісні характеристики в порівнянні з тим, якби вони не були склеєні.


Примітка: У чому перевага СІП-панелей перед іншими видами будівельних матеріалів?


Тобто якщо ми візьмемо той же каркас з дерев'яного бруса, з двох сторін накрутимо на нього ОСП і всередину покладемо пінопласт - це не буде СІП-панель! Чому? Тому, що якщо ми говоримо про вертикальне навантаження, то в такій конструкції, коли пінопласт не склеєн з двома листами ОСП, несуче навантаження виконує брус! Коли ОСП склеєне з пінопластом, несуче навантаження виконує сама СІП-панель. І вона має здатність витримувати дуже великі навантаження!

При вертикальному навантаженні на СІП-панель вона витримує 20 тонн. Щоб перевести з цифр в зрозумілу всім реальність, це означає, що над першим поверхом з СІП-панелей можна надбудувати ще 3 поверхи з цегли!


Примітка: Перша перевага СІП-панелі - вона сама є несучим матеріалом!


Тому, всупереч деякій сформованій думці, канадський будинок з СІП-панелей - це зовсім не "картковий будиночок".

І цьому є цілком фізичне пояснення. Коли на один лист ОСП йде навантаження - вона розподіляється по всій площині. Дуже складно при вертикальному навантаженні відірвати ОСП від пінопласту. ОСП тримає по обидва боки і цей сердечник з пінопласту дозволяє дуже жорстко тримати цю конструкцію.


Якщо ми перегортаємо СІП-панель горизонтально, вона витримує не таке велике навантаження, - це 450 кг. на м2. Але цього достатньо, щоб по ній, наприклад, спокійно міг їздити джип. Чому, знову ж таки, це відбувається? Тому що, коли йде стиснення одного листа, другий - працює на розтяг і вони компенсують один одного, як двотаврова балка.


Фактично, СІП-панель - це велика двотаврова балка! Суцільна двотаврова балка.


Примітка: ЯкщовВи використовуєте канадську технологію будівництва з СІП-панелей, то нарешті отримуєте будинок начебто цілком складений з двотаврової балки. У жодній іншій технології будівництва індивідуального будинку такого немає!


І саме тому, СІП-панель (або сендвіч-панель), на будівельному ринку - це унікальний матеріал. Оскільки це єдиний матеріал, який є і теплоізоляційним, і несучим! ...


Інтерв'юер:

 

... А можна ось про це детальніше? ...


Едуард Авзалов:

 

... Зазвичай як вирішується питання утеплення? Роблять каркас із залізобетону. Потім його закладають газобетоном. Потім наклеюють пінопласт і так далі. Тобто вони спочатку зводять несучу конструкцію, потім роблять теплоізоляцію. У SIP-будівництві це робиться за один присід! Тобто, коли у вас збираються стіни, ви отримуєте і несучу, і теплоизолированную конструкцію одночасно!


Примітка: Друга важлива перевага СІП-панелі - вона є не тільки несучою, але і теплоізоляційним матеріалом для вашого канадського будинку. Два в одному!


Інтерв'юер:

 

Звучить дуже сучасно!

 

Едуард Авзалов:

 

Так, це зручно. Але що означає "сучасно"? Сучасно, на даний момент, це - встигати більше в одиницю часу! Тобто якщо раніше собор будувався 300 років, а будинок - 30 років, і це вважалося нормальним, то зараз ніхто не хоче чекати. Всі хочуть жити сьогодні, і важко в цьому когось дорікнути!


Канадські будинки з СІП-панелей - це просто, швидко і надійно (що головне)! Тому що з цих панелей робляться підлога, стіни, перекриття. У канадському будинку все робиться з одного і того ж матеріалу.


Примітка: Третя перевага СІП-панелей як будівельного матеріалу для свого будинку: вони абсолютно універсальні!


Сама технологія збірки дуже проста. Помилитися важко. Є нюанси, звичайно, але в порівнянні з іншими технологіями (навіть із каркасною, яка також досить проста), все одно - з канадською технологією SIP операцій значно менше. А чим менше операцій, менше вузлів, менше можливість помилки. Тому це дуже надійна система!


Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СІП, компанія "Український дім" підкаже:

 

Телефонуйте:

 
(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

Пишіть:


ukr-dom@ukr-dom.com.ua

 

Дивіться наш Відео-блог на Youtube або прямо на нашому сайті.

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

 

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA