Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Введіть ваш Email:
 

Оптимальне опалення при будівництві канадського будинку: про що краще знати заздалегідь?

Ділимося своїм багаторічним досвідом по встановленню різних опалювальних систем! Будинки з сіп-панелей самі по собі дуже теплі завдяки особливостям канадської технології, але і їх потрібно опалювати у нашому українському кліматі! Найдешевший варіант встановлення, економний і зручний в експлуатації для вашої оселі з SIP панелей, — це комбіноване електричне опалення. Для опалення великих приміщень (наприклад, вітальні, кухні, студії) рекомендуємо використовувати інверторний кондиціонер. Зовні він нічим не відрізняється від звичайного кондиціонера, але при цьому володіє рядом унікальних переваг.

 

 

 • Невелика вартість (800 $);
 • працює на опалення при мінусових температурах;
 • споживаючи максимум 0,8 кВт електроенергії, видає 3 кВт теплової енергії (цього вистачить на 60 м2 площі);
 • працює дуже тихо;
 • автоматично підтримує задану температуру у приміщенні;
 • влітку працює на охолодження.

 

Для опалення невеликих приміщень у SIP будинку (спальні, дитячі, кабінети) краще використовувати керамічні електропанелі разом із терморегулятором, що автоматично підтримують задану температуру в приміщенні. Вони не сушать повітря і дають дуже приємне тепло.

 

Чому це економно?

 

 1. По-перше, не потрібна котельня і димохідні труби. Економія 4-6 квадратних метрів при будівництві дому.
 2. По-друге, система працює автоматично. Вам не потрібно регулювати роботу опалення при зміні температури на вулиці: на вулиці стає холодніше — система гріє більше, на вулиці теплішає — система гріє менше. Витрачається рівно стільки електроенергії, скільки потрібно.
 3. По-третє, система легко регулюється. Виходячи з дому, можна зменшити температуру, а потім приїхати і збільшити.
 4. По-четверте, можна регулювати температуру у різних приміщеннях. Лягли спати — зменшили температуру у вітальні і збільшили в спальнях. Прокинулися — зробили навпаки.
 5. По-п’яте, у разі відключення електрики, включаєте генератор (досить 5кВт для дому 100 м2) — у будинку є і світло, і опалення.
 6. По-шосте, за прогнозами, електроенергія буде дорожчати повільніше, ніж газ, вугілля та дрова. Тому опалення електрикою — це, по суті, інвестиція!
 7. По-сьоме, у майбутньому (коли це буде економічно виправдано) можна буде поставити сонячні батареї або вітрогенератор, і система опалення працюватиме від альтернативного джерела енергії.
 8. По-восьме, не потрібно проводити труби з теплоносієм.
 9. По-дев’яте, система опалення встановлюється за 2 дні!

 

Якщо дозволяють кошти, у якості альтернативного джерела опалення можна поставити недорогу камінну топку у вітальні — живий вогонь додасть затишку.

 

Що можна сказати про інші способи опалення сіп-панельного будинку?

 

Канадський будинок можна опалювати абсолютно будь-яким чином, обмежень немає. Але теплі підлоги ми рекомендуємо встановлювати тільки у ванних і кухні — там де є керамічна плитка. З іншими покриттями вони малоефективні.

 

Система рекуперації.

 

Близько 60% тепла будь-якого будинку втрачається через стіни, підлогу, дах і вікна (у SIP панельного будинку цей показник нижче!). 40% — це втрати на вентиляцію. Рекуператор — це встановлення примусової вентиляції повітря, яка нагріває холодне повітря, що поступає з вулиці, за рахунок охолодження теплого повітря, що виходить з приміщення.

 

Для того щоб жити, потрібен кисень. Це означає, що відпрацьоване повітря з великим вмістом вуглекислого газу потрібно виводити з дому назовні, заміщуючи його свіжим повітрям з вулиці. У більшості будинків (і багатоповерхових, і приватних) це відбувається природним чином. Крізь щілини і вікна під час провітрювання повітря надходить, а через вентиляцію в санвузлах і кухні, виходить. Але взимку з вулиці поступає дуже холодне повітря, яке потрібно нагрівати, і на це йде 40% тепла, яке виробляється опаленням! Припустимо, на вулиці мінус 20 градусів Цельсія, а в приміщенні — плюс 25 градусів. Різниця температур дорівнює 45 градусам. ККД рекуператора — мінімум 70%! Це означає, що вхідне повітря буде прогріватися до +12 градусів. Різниця температур, на яку потрібно догріти вхідне повітря зменшилася до 13 градусів (25 - 12 = 13). Тобто, витрати на опалення для вентиляції повітря зменшуються у три рази, а загальні витрати на опалення зменшуються на чверть.

До того ж, у приміщеннях вашої оселі завжди свіже повітря відповідно до санітарних норм.

 

 

Рекуператор, звичайно, не є обов’язковим у вашому домі. Якщо на етапі будівництва не вистачає бюджету на систему рекуперації, то рекомендуємо закласти вентканали і передбачити місце, де буде розміщуватися рекуператор (це невелика за габаритами установка, яка зможе вміститися на найменшому горищі). А сам рекуператор встановити пізніше.

 

 

Гаряча вода в канадському будинку

 

На поточний момент, найоптимальнішим по вкладаннях і витратам для гарячої води є електричний бойлер.

 

 

Ще більше інформації?

 

Ви можете знайти в інших наших статтях на цю тему:

Що таке теплий будинок? Як правильно спроектувати систему опалення свого будинку і платити за опалення менше? 3 способи.

Концепція “теплий будинок” як спосіб платити менше за опалення.

 

Хочете побудує свій будинок за канадською технологією? Дізнайтеся його вартість прямої зараз!

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

Підпишіться на нашу розсилку статей та пропозицій!

Будівельна компанія «Український Дім»

RUUA