Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Оптимальне опалення при будівництві канадського будинку: про що краще знати заздалегідь?

Ділимося своїм багаторічним досвідом по встановленню різних опалювальних систем! Будинки з сіп-панелей самі по собі дуже теплі завдяки особливостям канадської технології, але і їх потрібно опалювати у нашому українському кліматі! Найдешевший варіант встановлення, економний і зручний в експлуатації для вашої оселі з SIP панелей, — це комбіноване електричне опалення. Для опалення великих приміщень (наприклад, вітальні, кухні, студії) рекомендуємо використовувати інверторний кондиціонер. Зовні він нічим не відрізняється від звичайного кондиціонера, але при цьому володіє рядом унікальних переваг.

 

 

 • Невелика вартість (800 $);
 • працює на опалення при мінусових температурах;
 • споживаючи максимум 0,8 кВт електроенергії, видає 3 кВт теплової енергії (цього вистачить на 60 м2 площі);
 • працює дуже тихо;
 • автоматично підтримує задану температуру у приміщенні;
 • влітку працює на охолодження.

 

Для опалення невеликих приміщень у SIP будинку (спальні, дитячі, кабінети) краще використовувати керамічні електропанелі разом із терморегулятором, що автоматично підтримують задану температуру в приміщенні. Вони не сушать повітря і дають дуже приємне тепло.

 

Чому це економно?

 

 1. По-перше, не потрібна котельня і димохідні труби. Економія 4-6 квадратних метрів при будівництві дому.
 2. По-друге, система працює автоматично. Вам не потрібно регулювати роботу опалення при зміні температури на вулиці: на вулиці стає холодніше — система гріє більше, на вулиці теплішає — система гріє менше. Витрачається рівно стільки електроенергії, скільки потрібно.
 3. По-третє, система легко регулюється. Виходячи з дому, можна зменшити температуру, а потім приїхати і збільшити.
 4. По-четверте, можна регулювати температуру у різних приміщеннях. Лягли спати — зменшили температуру у вітальні і збільшили в спальнях. Прокинулися — зробили навпаки.
 5. По-п’яте, у разі відключення електрики, включаєте генератор (досить 5кВт для дому 100 м2) — у будинку є і світло, і опалення.
 6. По-шосте, за прогнозами, електроенергія буде дорожчати повільніше, ніж газ, вугілля та дрова. Тому опалення електрикою — це, по суті, інвестиція!
 7. По-сьоме, у майбутньому (коли це буде економічно виправдано) можна буде поставити сонячні батареї або вітрогенератор, і система опалення працюватиме від альтернативного джерела енергії.
 8. По-восьме, не потрібно проводити труби з теплоносієм.
 9. По-дев’яте, система опалення встановлюється за 2 дні!

 

Якщо дозволяють кошти, у якості альтернативного джерела опалення можна поставити недорогу камінну топку у вітальні — живий вогонь додасть затишку.

 

Що можна сказати про інші способи опалення сіп-панельного будинку?

 

Канадський будинок можна опалювати абсолютно будь-яким чином, обмежень немає. Але теплі підлоги ми рекомендуємо встановлювати тільки у ванних і кухні — там де є керамічна плитка. З іншими покриттями вони малоефективні.

 

Система рекуперації.

 

Близько 60% тепла будь-якого будинку втрачається через стіни, підлогу, дах і вікна (у SIP панельного будинку цей показник нижче!). 40% — це втрати на вентиляцію. Рекуператор — це встановлення примусової вентиляції повітря, яка нагріває холодне повітря, що поступає з вулиці, за рахунок охолодження теплого повітря, що виходить з приміщення.

 

Для того щоб жити, потрібен кисень. Це означає, що відпрацьоване повітря з великим вмістом вуглекислого газу потрібно виводити з дому назовні, заміщуючи його свіжим повітрям з вулиці. У більшості будинків (і багатоповерхових, і приватних) це відбувається природним чином. Крізь щілини і вікна під час провітрювання повітря надходить, а через вентиляцію в санвузлах і кухні, виходить. Але взимку з вулиці поступає дуже холодне повітря, яке потрібно нагрівати, і на це йде 40% тепла, яке виробляється опаленням! Припустимо, на вулиці мінус 20 градусів Цельсія, а в приміщенні — плюс 25 градусів. Різниця температур дорівнює 45 градусам. ККД рекуператора — мінімум 70%! Це означає, що вхідне повітря буде прогріватися до +12 градусів. Різниця температур, на яку потрібно догріти вхідне повітря зменшилася до 13 градусів (25 - 12 = 13). Тобто, витрати на опалення для вентиляції повітря зменшуються у три рази, а загальні витрати на опалення зменшуються на чверть.

До того ж, у приміщеннях вашої оселі завжди свіже повітря відповідно до санітарних норм.

 

 

Рекуператор, звичайно, не є обов’язковим у вашому домі. Якщо на етапі будівництва не вистачає бюджету на систему рекуперації, то рекомендуємо закласти вентканали і передбачити місце, де буде розміщуватися рекуператор (це невелика за габаритами установка, яка зможе вміститися на найменшому горищі). А сам рекуператор встановити пізніше.

 

 

Гаряча вода в канадському будинку

 

На поточний момент, найоптимальнішим по вкладаннях і витратам для гарячої води є електричний бойлер.

 

 

Ще більше інформації?

 

Ви можете знайти в інших наших статтях на цю тему:

Що таке теплий будинок? Як правильно спроектувати систему опалення свого будинку і платити за опалення менше? 3 способи.

Концепція “теплий будинок” як спосіб платити менше за опалення.

 

Хочете побудує свій будинок за канадською технологією? Дізнайтеся його вартість прямої зараз!

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA