Будівництво домів

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання
Ім`я:
Телефон:
E-mail:
Повідомлення:
Зручний спосіб зв'язку:
Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Як обрати сходи для свого будинку? Типи сходів у канадському будинку з сіп панелей

 Для того, кто будує двоповерховий канадський дім або ж дім з мансардою по канадській технології (а треба відмітити, що будинок з сіп панелей можна побудувати по будь-якому проекту), питання вибору сходів є дуже актуальним. Давайте спробуємо визначитися з тим, які бувають типи сходів, з якого матеріалу,  як їх краще будувати та  вписати в інтер'єр свого нового будинку під ключ! Ще одна мудра порада від будівельної компанії "Український дім" у максимально розгорнутому вигляді! ;-)

Основні типи сходів, актуальних для канадського дому:

 

Існує багато критеріїв, за якими розрізняють сходи, але основні типи такі:

 

 • Маршові;
 • Гвинтові;
 • Больцеві;
 • Консольні.

 

 

Маршові сходи у sip будинку під ключ

 

Вони бувають одномаршовими, двохмаршовими і багатомаршовими.

 

Наприклад, найпростіший варіант підйому на другий поверх у будинку з сіп-панелей — це одномаршові сходи. Вони недорогі, безпечні, зручні і швидко будуються. Але, нажаль, вони досить габаритні і можуть створити “мертву зону” під собою, що вкрай невигідно для будинків з невеликою площею.

 

одномаршеві сходи

 

Двохмаршові сходи в будинку з сіп панелей — це більш логічний варіант для будівель великої висоти. Додатковий майданчик дозволяє змінювати напрямок руху, служить опорою для конструкції і економить простір. Майданчик може як змінювати хід руху, так і вести прямо, лишаючись просто місцем для перепочинку чи дизайнерським рішенням.

 

двохмаршові сходи

 

Багатомаршові сходи у приватних будинках зустрічаються вкрай рідко. Їх встановлюють коли потрібен підйом на велику висоту з максимальним збереженням простору.

 

багатомаршеві сходи

 

Маршові сходи можуть бути прямими і поворотними.

 

Прямі:

 

Прямi маршові сходи в канадському будинку

 

Поворотні:

 

Поворотнi маршові сходи в канадському будинку

 

Поворотні сходи бувають Г-подібними, П-подібними, закругленими.

 

Г-подібні:

 

Поворотні сходи Г-подібноi форми

 

П-подібні:

 

Поворотні сходи П-подібної форми

 

Закруглені:

 

Поворотні сходи закруглені

 

Сходинки у сходах бувають закриті, з подступенками і відкриті, без подступенок.

 

Закриті:

 

Закритий тип ступенів в драбинах

 

 

Відкриті:

 

Відкритий тип ступенів в сходах 

Гвинтові сходи у sip будинку

 

Такі сходи — це, в першу чергу, прикраса інтер’єру. По-друге, це — компактність. По-третє, — простота збірки.

 

Гвинтові сходи в sip будинку

 

Такі сходи завжди мають центральну опору, навколо якої розташовуються забіжні сходинки. Це такі сходинки, краї яких не паралельні і не рівні по довжині. Тому потрібно бути дуже уважним з розрахунками.

 

Незважаючи на візуальну ефектність гвинтових сходів, у них є помітні недоліки і їх потрібно обов’язково враховувати при будівництві будинку під ключ. Наприклад, гвинтові сходи небезпечні. Особливо для сімей з маленькими дітьми. Один неуважний крок може спричинити серйозну травму. По-друге, вони не такі зручні — підйом вантажу на верхній поверх перетворюється на справжню проблему.

 

Гвинтові сходи в канадському будинку

 

Больцеві сходи для канадського будинку

 

Це вкрай складні за своїм устроєм, але дуже незвичайні, стильні і легкі конструкції для переміщення у просторі вертикально. Часто виконані з витонченими поручнями. Кожна сходинка таких сходів пов’язана із сусідньою за допомогою болта або так званого больця, звідси й походить назва. Сходинки больцевих сходів кріпляться до стіни металевими стрижнями з одного боку, а з іншого боку прикріплюються несучі перила. Такий тип сходів встановлюється тільки на міцні стіни. А несучі конструкції типу тятиви або косоура у больцевих сходах відсутні.

 

Больцеві сходи для канадського будинку

 

Консольні сходи у SIP домі

 

Це, мабуть, одні з найбільш неординарних і дивних сходів. Вони виглядають так, ніби парять у повітрі без опори. В принципі, так і є — опори немає. Також відсутні косоури, тятива і подступенки. Перила прилаштовуються до стіни для створення ефекту невагомості.

 

Консольні сходи в sip будинку

 

Вся конструкція консольних сходів кріпиться до стіни, просто сходинки врізаються у неї на велику глибину. Також можна використовувати непомітні косоури, больця, троси, це допоможе зробити сходи більш міцними. Проте консольні сходи в будинку з sip панелей дуже небезпечні, особливо якщо в родині є маленькі діти, люди похилого віку, тварини.

 

Різновиди сходів за типом матеріалів, що можуть бути використані у канадському будинку з сіп панелей під ключ.

 

За типом матеріалів, сходи бувають:

 

 • Дерев’яні;
 • Металеві;
 • Кам’яні;
 • Скляні;
 • Бетонні;
 • Залізобетонні;
 • Пластикові.

 

Сходи з дерева у будинку під ключ

 

Якщо ви будуєте дерев’яні сходи, потрібно уважно обрати деревину. Найкраще підійде сосна, модрина, береза, дуб, клен, горіх, бук, ясен та інші. Чим дешевше дерево, тим більша ймовірність, що воно розклеїться, чи буде нестерпно скрипіти.

 

Сходи з дерева в будинку під ключ

 

Сходи з металу для канадського будинку

 

 

Металеві сходи роблять з нержавіючої сталі і сталі, що схильна до корозії. Анодований алюміній, латунь, хромована сталь не будуть іржавіти, але вони не такі міцні. А от залізо і чавун набагато міцніше, але можуть заіржавіти.

 

Сходи з металу для канадського будинку

 

Кам'яні сходи у sip котеджу

 

 

Камінь вважають одним із кращих матеріалів для зведення сходів у будинку за канадською технологією, тому що така конструкція буде служити десятиліттями. До того ж, кам’яні сходи виглядають дорого і монументально. Види каменів: граніт, мармур, сланець, кварцит, вапняк. Недолік: висока ціна.

 

Кам'яні сходи у sip котеджу

 

Сходи зі скла у індивідуальному будинку

 

 

Для зведення скляних сходів використовують ламіноване, загартоване, акрилове скло. Найбільший його недолік — це крихкість. Якщо трісне одна сходинка, це поставить під загрозу конструкцію всіх сходів, особливо якщо мова йде про больцеві сходи.

 

Сходи зі скла у індивідуальному будинку

 

Наша будівельна компанія "Український дім" не будує сходів, - ми будуємо гарні, теплі, комфортні та енергоефективні будинки по канадській технології у будь-якому регіоні України, по будь-якому проекту, та на будь-якій ділянці і ми пишаємося цим!

 

Якщо заповнити цю просту форму, ми прорахуємо для Вас орієнтовану вартість побудови Вашого будинку та вишлемо на email протягом дня.

 

До того ж, ми намагаємося зробити для Вас як процес побудови дому, так і подальший процес домоволодіння максимально комфортним та позбавленим стресу. Заглядайте частіше до таких розділів нашого сайту як "Статті" та "Питання- Відповідь з відео", де ми пропонуємо безліч корисних порад. Ви також можете підписатися на нашу сторінку на Facebook, де ми робимо републікацию усіх статей - ми будемо надзвичайно раді поділитися корисною інформацією та досвідом!

 

Ваша, будівельна компанія "Український дім"

 

+38 (066) 321-22-11

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA