Відео Питання-Відповідь

Відповіді на поширені запитання стосовно sip-панельного будівництва від експертів компанії «Український Дім»

Вартість будівництва канадського дому з СІП (SIP) панелей? ЧАСТИНА 1. Відео: ответ на вопрос по сип-панельному строительству

Сьогодні ми вирішили поговорити про питання, яке задається  частіше всіх інших, яке не важко вгадати, і це питання звучить так: «Скільки коштує побудувати sip будинок?».
Відповісти на це питання буває далеко непросто, тому що будинок це не пачка цукру, не банка кави і навіть не смартфон. Я б навіть сказав, що це навіть не автомобіль. Це щось більш складне, більш технологічне, більш різноваріантне.

 

І тому ми присвятимо час більш точному розбиттю цього питання на частини і поділимося своїм досвідом того, яким чином потенційний замовник може зрозуміти, скільки буде коштувати будинок, яким чином можна порівняти вартість пропозицій від різних компаній, які будують будинки? Що відбувається з цією вартістю в процесі будівництва? І що робити, якщо в цій вартості щось не сходиться?

Примітка: З обох частин цього відео Ви дізнаєтеся:

  1. Скільки буде коштувати побудувати новий будинок з сіп панелей за канадською технологією?
  2. Як правильно порівнювати пропозиції від різних компаній?
  3. Як і чому може змінюватися вартість будівництва в процесі?
  4. Як уникнути ситуації, коли забудовник збільшує кошторис в процесі будівництва?

 

Едуард Авзалов, директор будівельної компанії "Український дім":

 

Почнемо з першого моменту.

Зазвичай коли людина замислюється про будівництво будинку, то відразу ж виникає питання: «Скільки буде коштувати мені цей будинок побудувати?» Якщо по-іншому сформулювати це питання, більш науково, то потенційний забудовник хоче зрозуміти орієнтовний бюджет будівництва будинку.

 

Для цього вкрай необхідно відповісти на питання, хоча б у першому наближенні: «Який будинок цього потенційному забудовнику потрібен?». Тому що один з факторів, який впливає на вартість будівництва, це розмір будинку.

 

Примітка: Рахуємо вартість будівництва канадського будинку.
КРОК 1: Максимально точно опишіть, який будинок Ви хочете отримати в результаті! Ще краще - запишіть і намалюйте.

 

Загальна тенденція така: при інших рівних умовах, чим більше будинок, тим менше вартість квадратного метра; чим менше будинок, тим більше вартість квадратного метра.

 

Примітка: Розмір будинку - великий будинок обійдеться дешевше за м2 і навпаки. Визначте, для початку, бажану площу і поверховість.

 

Коли задають питання: «Скільки коштує квадратний метр будинку?», То я змушений ставити зустрічне запитання, хоча, це не вписується в рамки пристойності: «Який будинок? Якої площі? Одноповерховий? Двоповерховий? І останнє: до якої міри готовності? »

 

Примітка: Рахуємо вартість спорудження будинку з сіп панелей.
КРОК 2: Визначте, до якої міри готовності будинку Ви хочете співпрацювати з будівельною компанією, і з якого моменту хочете продовжити самостійно!

 

Тому що люди різні і по-різному підходять до процесу будівництва будинку. Дехто припускає спочатку зробити фундамент, коробку, накрити її покрівлею. І коли вони задають питання, скільки коштує квадратний метр будівництва, вони мають на увазі це. Деякі хочуть, щоб був зроблений фасад, розведені комунікації, і зроблена чорнова обробка. Вони мають на увазі, коли запитують, такий ступінь готовності.

 

Деякі люди хочуть знати готовність будинку під ключ, в який можна в'їхати і в якому не потрібно буде проводити більше ніяких робіт, окрім установки мебелі. Возможно, є люди, які хочуть знати, скільки коштує будинок з меблями.

 

Примітка: більше про етапи будівництва канадських будинків з сіп панелей і про послідовність дій при будівництві читайте в нашому Блозі.

 

Я хочу застерегти людей задавати таке питання, точніше ставити питання можна. Я хочу застерегти людей від порівняння відповідей на це питання.

 

Тому що у відповідь на таке сформульоване питання: «Скільки коштує квадратний метр будинку?», Ви отримаєте ціну. Але якщо ви не отримаєте, виходячи з якої площі, порахована ця вартість, виходячи з якої поверховості порахована ця вартість, виходячи з якої міри готовності порахована ця вартість, то порівнюючи ці вартості, отримані з різних джерел, ви можете потрапити в ситуацію, коли ви будете порівнювати яблука з сирами або хліб з килимом, тобто абсолютно не порівнянні речі.

 

Тому що якщо порівнювати, скільки коштує кілограм цукру, то відповіді легко порівнювати. Якщо ви подзвонили у магазини і сказали: «Мені потрібен такий смартфон, такої фірми, з такою назвою, ви отримаєте відповідь і можете порівнювати. Навіть якщо зателефонуєте в автосалони і скажите, що вам потрібен автомобіль Фольксваген такої моделі і такої комплектації, ви теж можете порівнювати. А ось вартості квадратного метра будинку, отримані з різних джерел, порівнювати практично неможливо.

 

Примітка: Рахуємо вартість споруди SIP будинку
КРОК 3: Зберіть пропозиції від різних компаній. Але! Не намагайтеся порівнювати пропозиції від різних будівельних компаній, спираючись тільки на ціну за м2!

 

І не варто намагатися це робити без подальшої деталізації. Більш того, якщо навіть ви сформулюєте питання точніше: «Скільки коштує будинок під чистову обробку?» або якимось іншим чином, знову ж на це питання ви можете отримати різні відповіді, які передбачають різну ступінь готовності.

 

Наприклад, якщо будувати будинок з сіп-панелей, то чорнова обробка може включати в себе обшивку перегородок гіпсокартоном у два шари з кожної сторони або в один шар, може включати обшивку зовнішніх стін гіпсокартоном у два шари або в один шар, може включати в себе одну звукоізоляцію перекриття, іншу ізоляцію перекриття. До отримання правильної відповіді на питання про бюджет майбутнього будівництва потрібно поставитися з належною відповідальністю, якщо ви не хочете потім розчаруватися, це як мінімум, або догодити в неприємності, як максимум.

 

Тому що наш ринок націлений на те, щоб залучити потенційного клієнта максимально низькою ціною. Тому маркетингові пропозиції відрізняються, скажімо так, обмеженою недобросовісністю. Тобто вас можуть не обманювати прямо, але в реченні може бути присутнім ціна будинку, побудованого в лабораторних умовах. Наприклад, будинок з такими факторами, який трапляється один зі ста, а решта будинків з цих ста будуть дорожче. Але дізнатися про це ви зможете або втративши багато часу, або вже багато грошей. Тому краще витратити більше часу на вивчення пропозицій, ніж потім витратити багато часу на з'ясування стосунків з підрядниками, або на пошук додаткових грошей, щоб добудувати будинок.

 

Продовження теми дивіться в наступному відео від компанії "Український дім": "Як максимально точно спрогнозувати бюджет будівництва свого будинку?".

 

Якщо у вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією СИП, компанія "Український дім" підкаже:

 

 

Телефонуйте:

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

Пишіть:
ukr-dom@ukr-dom.com.ua  

 

Читайте наші експертні статті про будівництво за канадською технологією з сіп панелей в Україні!

Смотреть все видео-ответы

«Український Дім» - будувати легко

RUUA