Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Про користь сонячного калькулятора або як правильно розташувати свій канадський будинок з сіп панелей на ділянці?

Якщо Ви тільки плануєте побудувати свій дім за канадською технологією, то напевно вже замислювалися про його правильне розташування по сторонам світу. Зазвичай, тому, як дім розташовано на ділянці, не надають належної уваги, віддаючи пріоритет зручному підведенню комунікацій, чи вибудуванню будинку вздовж вулиці. І даремно!

Якщо вам доводилося подорожувати, чи залишатися на ніч у друзів, то вам повинно бути відомо таке відчуття, коли прокидаєшься на новому місці - у красивому, теплому домі, але самопочуття при цьому не дуже комфортне. Й не через пляшку вина, що була випита напередодні :-). Без причини ви відчуваєте себе стомленим, складно прокинутися, нема бадьорості.

 

Справа в тому, що у кожної людини - свої власні біоритми. Комусь важливо, що його вранці розбудили перші промені сонця, а іншому щоб добре виспатися і добре себе відчувати, навпаки, треба щоб його ніщо не будило. А теперь уявіть - що таке комфортне, або некомфортне пробудження триває роками! І це тільки одна з причин, чому важливо відповідально підійти до проектування свого канадського дому під ключ.

 

 

Орієнтація будинку по сторонах світу

 

грамотний підхід до будівництва будинку

 

Орієнтація будинку по сторонам світу важлива. І це не тільки данина пращурам з їх законами будівництва, це грамотний підхід до створення такого будинку, в якому ви і ваша сім'я будете почувати себе повністю “у своїй тарілці” багато років, та збережете здоров'я та бодьорість.

 

як правильно зорієнтувати будинок з сіп панелей по сторонах світу

 

“Український Дім” вже розповідав про те, як правильно зорієнтувати будинок з сіп панелей по сторонах світу.

Давайте більш детально розглянемо, як розташувати ті чи інші приміщення в будинку з сіп-панелей відносно сторін світу.

 

Правильно зорієнтований будинок з сіп панелей є більш раціональним, економічним і зручним. Таке планування допоможе заощадити гроші на опаленні та охолодженні будинку, скоротить кількість теплоізолюючих матеріалів, дозволить сонячним променям потрапляти в ті кімнати, де це необхідно і залишить темними ті, де світло не потрібне. Внутрішній мікроклімат в приміщеннях буде дотриманий і його можна буде правильно і легко підтримувати.

 

Як же правильно розташувати sip будинок на ділянці?

 

Кімнати з великими вікнами, тераси і приміщення, в яких світло необхідне найбільше, розміщують на південній стороні. З цього боку найкраще встановити вхідні двері. Взимку з південного боку буде найменше снігу, завдяки вітру він буде танути швидше. Якщо ваш сіп будинок побудований в холодному кліматі, то направте спальню, вітальню та дитячу до півдня. Влітку кімнати будуть світлі і теплі. Якщо в родині є діти, вони будуть активними і бадьорими весь день. Однак, якщо ви живете в жаркому кліматі, то влітку у південній частині будинку можна буде, хіба що, засмагати. Високі дерева, навіси, штори допоможуть огородитися від променів.

 

що розмістити на південній стороні будинку

 

З північного боку розміщують кімнати, які найменше потребують сонячного світла. Наприклад, ванна кімната, туалет, комора, котельня, гараж, і т. д. Стіну з північного боку краще будувати без вікон, це допоможе зберегти тепло взимку. У зворотному випадку вікна на зиму доведеться утеплювати — з півночі дмуть сильні і холодні вітри.

 

що розмістити на північній стороні будинку

 

На східній стороні вранці найприємніше світло. Тут світає. Тому на сході рекомендують розміщувати вітальню, кухню, кімнату для відпочинку, їдальню, кабінет, спальню. Взимку у цій частині буде найхолодніше — уникайте великої кількості вікон. Схід найкраще підходить для кухні, тому що влітку тут буде не жарко, не душно, холодильник споживатиме менше електрики, а регулярне приготування їжі буде додатково обігрівати кухню взимку.

 

що розмістити на східній стороні будинку

 

Західна сторона найвологіша. Виведіть до неї коридори, сходи, технічні приміщення і кімнати, в яких ви не будете проводити багато часу. Санвузол теж може бути розташований у цій частині вашого будинку з сип-панелей. На заході можна розміщувати вікна, але стіна без них додатково захистить будинок від вітру і холоду. Сонце заходить на заході, тому доцільно буде побудувати навіси, козирки або тенти на весну і літо, якщо ви вирішите винести на цю сторону терасу або балкон.

 

що розмістити на західній стороні будинку

 

Якщо ви “жайворонок”, вам підійде південно-східна сторона будинку для сну, а якщо ви “сова”, то обирайте південний захід для встановлення спальні.

 

Сонячний калькулятор

 

Щоб дізнатися, як рухається сонце в необхідному для вас місці, скористайтеся “сонячним калькулятором”: http://suncalc.net/.

 

Цей корисний ресурс дозволяє побачити, в якій частині світу сонце встає, сідає, де воно знаходиться в заданий час доби. Чим ближче точка до центру кола, тим вище сонце над горизонтом. Час можна вказати на бігунку у верхньому рядку.

 

як рухається сонце в необхідному для вас місці

 

Важливо! Не забувайте, що зелені насадження, якими ви будете наповнювати свій ландшафт, можуть зіграти проти вас, якщо ви не врахуєте їх орієнтацію відносно сторін світу. Так, високі дерева з південного боку будинку завадять бажаному проникненню світла до кімнат і усе планування будинку виявиться марним. Але ці ж самі рослини будуть давати тінь, наприклад, в післяобідню спеку, якщо вони будуть рости на заході. Крім того, за допомогою кущів і дерев ви можете сховати свій будинок від допитливих очей. Тільки не загороджуйте потрапляння сонячних променів у вікна сусідів — їм це може не сподобатися.

 

При будівництві канадського будинку під ключ,

 

особливості планування, щоб приміщення відповідало сторонам світу

 

При будівництві канадського будинку під ключ, “Український Дім” врахує усі особливості планування, щоб приміщення відповідало сторонам світу. У такому будинку вам буде зручно і затишно.

 

Якщо у Вас є бажання побудувати свій власний будинок за канадською технологією SIP, компанія "Український дім" підкаже:

з чого краще почати і де взяти найкращі проекти сип будинків безкоштовно;

- у який кошт це вийде;

- як уникнути помилок при будівництві

 

Дзвоніть:

 

(067) 614 23 98

(066) 072 74 30

 

Пишіть:

ukr-dom@ukr-dom.com.ua

 

Читайте наші експертні статті про будівництво канадськіх будинків з сіп-панелей в Україні!

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA