Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Ландшафтний дизайн для свого канадського дому з сіп панелей в Україні: "сільський" стиль проти стиля "модерн"

Компанія "Український дім" вже доволі давно будує по канадській технології з сіп панелей по всій Україні. Нещодавно ми почали помічати, що наші співвітчизники зазвичай обирають зовсім інші проекти будинків, аніж европейці. Це також стосується і ландшафтного дизайну. Ця тема нас зацікавила і ми вирішили написати про два найбільш популярних, але діметрально протилежних ландшафтних стиля - сільський та стиль модерн. На перший погляд, сільський стиль взагалі не є якимось окремим стилем, але це не так і зараз ми це доведемо!

Ландшафтний дизайн у сільскому стилі, як органічне продовження будь-якого будинку, в тому числі й канадського дому з сіп-панелей.

 

Існує стереотип, що сільська ділянка — це недоглянута ділянка і ніякого дизайну у ній немає. Але це не так! Сільський стиль ландшафтного дизайну може бути створений і в селі, і в доглянутому сучасному котеджному містечку, і у домі, що побудований у серці міста. Головне - це створити сільський шарм.

 

Цей стиль може бути пишним і помпезним, а в інших випадках — ніжним і по-домашньому затишним, як баночка з варенням. Наче ви повернулися у дитинство, до бабусі, та знову ховаєтесь під ганком, або біжите до поля збирати квіти. Але не варто бути легковірними - сільський стиль для вашої ділянки потребує такої ж пильної уваги, як і будь-який інший професійний стиль ландшафтного дизайну: самих грядок та теплиць буде недостатньо. Важливі деталі! Ось - погляньте на стиль "прованс", про який ми писали в нашому попередньому матеріалі, - цей стиль перебуває в тій самій площині, що й сільський, але він досить важкий з точки зору реалізациї.

 

У сільському ландшафтному дизайні, як і в стилі модерн, необхідно зробити чітке зонування садового простору, та витримати баланс між фасадом sip будинку, та оточуючим його простором. Потрібно заздалегідь окреслити, де буде розташовуватися зона відпочинку, де буде сад, город і технічні зони.

 

 зона відпочинку вашого канадского будинку

 

Однак, на відміну від модерну, сільський стиль не потребує симетричності ділянок. Навпаки, неправильна геометрія створить затишок і свободу руху. Якщо вам дісталася ділянка зі складною геометрією, чи зі схилом - це може статися у нагоді! Доречі, ми вже писали про це у нашему матеріалі: "Історія про сучасний Будинок на пагорбі.".

 

Якщо ви віддасте перевагу сільському стилю у своєму ландшафті канадського будинку, запам’ятайте одне важливе правило: природа — це ваш помічник. Не заважайте їй, а допомагайте творити дизайн для вас.

 

Найбільша увага приділяється, звичайно ж, рослинам. По-перше, в сільському ландшафтному дизайні повинен бути практичний город. По-друге, не обійтися без затишного саду і зони відпочинку. Найкраще посадити високе і пишне дерево, під яким влаштується альтанка або літній майданчик із столом і стільцями. Рослини вибирають ті, що добре ростуть у місцевому кліматі.

 

 город у сільському ландшафтному дизайні

 

Традиційно, навколо будинку або хоча б фасадної його частині, висаджують палісадник з квітами. Вибирають такі квіти: півонії, тюльпани, іриси, троянди, айстри, гортензії, лілії, флокс, волошки, гладіолуси та інші.

 

палісадник з квітами у канадському дому

 

На ділянці біля будинку з сіп-панелей садять бузок, берези, липу, горобину. У господарстві будуть корисними кизил, калина, обліпиха, горіх, вишня, абрикос, груша, яблуня. І, безумовно, ягідні кущі.

 

ягідні кущі у домi iз сiп-панелей

 

Овочеві грядки можна обнести лікарськими травами: м’ятою, чебрецем, чистотілом і ромашкою. Крім того, що вони замінять ліки, вони майстерно приховають нерівності городу. Міксбордери з трав і овочів стануть незвичайною альтернативою квітковим клумбам.

 

Міксбордери з трав і овочів у ландшафтному дiзайнi

 

 лікарськi трави бiля дому iз сiппанелей

 

Затишний сімейний сад вашого нового канадського будинку не обійдеться без пишних квіткових клумб. Замість горщиків саджайте квіти каскадом, від високих до низьких. Виноград, що плететься, стане чудовим рішенням для сільського ландшафтного дизайну. З ним можна “погратися”: прикрасити балкон або стіну будинку з сіп панелей, створити навіс, сформувати арку за допомогою дерев’яного, пластикового або металевого каркасу, можна висадити виноград вздовж паркану або навіть приховати за його допомогою небажаний об’єкт на ділянці.

 

сімейний сад вашого канадського будинку

 

Виноград, як рішення для сільського ландшафтного дизайну.

 

Кількість предметів декору мінімальне: ділянку прикрашають рослини. Якщо ви хочете додати до ландшафту в сільському стилі особливі деталі, зробіть це практично. Наприклад, повісьте гамак, розкладіть шезлонги, розставте вінтажні лійки, продекоруйте доріжки фігурними гілками і корінням.

 

Звичайно ж, сільський ландшафтний дизайн не обійдеться без дерев’яної лазні.

Актуальним буде ставок для розведення риби.

 

ландшафтний сельский дизайн

 

ставок у ладшафтному дизайнi

 

Такий “сільський” сад у sip будинку стане улюбленим і незамінним місцем для всієї родини, родичів і друзів.

 

Ландшафтний дизайн в стилі модерн для sip будинків

 

 

Другий стиль, що стає улюбленцем українців, це прямо протилежна тенденція на ринку ландшафтного дизайну - дизайн у стилі "модерн".

 

Нам вже доводилося будувати будинки у стилі модерн, але, звичайно, буде помилкою оточити подібний дім садом у сільському стилі!

 

Складні і витончені лінії — ось його основа. Тут немає кутів, квадратів і інших неприродних ліній. Плавні вигини простежуються у всій композиції.

 

сад для будинки у стилі модерн

 

сад у стилі модерн

 

У сільському дизайні використовують переважно рослини місцевого клімату, а модерн “любить” екзотику. Це стосується як рослин, так і декору.

 

рiзниця стилю сiльского саду та саду модерн

 

Квітучі рослини тут не обов’язкові, куди важливіше підібрати рослини незвичайних скривлених форм і забарвлення. Можна обрати більш прості і пристосовані до клімату дерева і кущі, але їх доведеться регулярно остригати. Не бажано саджати високі і крупні дерева, особливо якщо ділянка побудована каскадами.

 

сад каскадами

 

ландшафтний дизайн для саду каскадами 

 

Модерн підійде для сімей, які не вирощують фрукти, овочі, ягоди і коренеплоди власноруч. Немає часу, бажання або необхідності — неважливо. Це лише означає, що сад для таких сімей має стати зручною і гарною складовою ділянки. Місце для відпочинку, для вечірок, для фотосесій і т.д.

 

У стилі модерн допускаються в’юнкі рослини — вони можуть створити собою чудову огорожу, але за ними доведеться постійно доглядати, щоб стіна зберігала форму стіни, а не перетворювалася на пухнасту кулю.

 

стіна саду модерн

 

Ландшафтний дизайн ділянки у стилі модерн вимагає зонування простору, при чому геометрично правильного і бажано симетричного. При складанні композиції ландшафту, будинок за канадською технологією береться за основу, як центральна точка, з якої відходять плавні лінії структури саду.

 

Ландшафтний дизайн ділянки у стилі модерн

 

Стиль модерн наповнюють альтанками, лавками, встановлюють фонтан або будують ставок. Однак, потрібно пам’ятати, що модерн любить мінімалізм. Функціональність і простота тут важливіше, ніж пишність і затишок.  Огорожі і підпірні стінки відокремлюють одні зони від інших, дерев’яні тераси позначають місця відпочинку.

 

Відмінними рисами стилю модерн можна вважати бруковані доріжки і арт-об’єкти. Як ми вже було сказано напочатку, плавність ліній повинна бути у всій композиції. Тому доріжки кладуть звивистими, але з чітко окресленими кордонами. В якості матеріалів підійде щебінь, гравій, великий морський камінь, плитка, бруківка. Нехай доріжки заводять в ті частини саду, куди немає необхідності йти, візуально це розширить територію і дасть більше свободи. Тут буде доречним згадати нашу статтю про садові доріжки.

 

садові доріжки для саду модерн

 

Арт-об’єкти — поле для фантазії дизайнера або господаря ділянки. Покладаючись на функціональну сторону модерну, можна встановити фігурні умивальники, круглі або прямокутні лампи і ліхтарі, ковані решітки. Повторюючи один і той же мотив у різних частинах саду, ви не зробите помилки.

 

Модно виглядатиме скульптура в стилі модерн. Вона стане фірмовим акцентом вашого будинку під ключ. Необхідно підлаштувати світло і обрати місце, навколо якого немає інших яскравих об’єктів.

 

скульптура для саду в стилі модерн

 

Перепади рельєфу — це виграшні елементи. У сільському стилі це допоможе вибрати місце для розсадження дерев, кущів і грядок, а в стилі модерн це створить додаткову плавність ліній і дасть можливість візуально виділити певні ділянки саду.

 

Кольори в стилі модерн неяскраві і повинні добре компонуватися. Наприклад: білий, сірий, бежевий, чорний, коричневий, оливковий.

 

"Український Дім" допоможе вам не тільки побудувати дім вашої мрії, а і визначитися із стилем ландшафтного дизайну для вашого дому із сіп панелей. Ми постійно співпрацюємо з різними дизайнерами і нам є кого вам порадити. Дізнатися про те - скільки коштуватиме побудувати дім мрії! )))

 

Ваш, "Український дім",

будівельна компанія

(067) 614 23 98

(066) 072 74 30

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA