Корисна інформація

Будівництво сучасного будинку з Сіп-панелей: що необхідно знати?

Задати питання Читати всі статті
Введіть ваш Email:
 

Шестигранний, шестикутний, або гексагональний дім: поговоримо про проектування канадських будинків з сіп панелей

Починаючи будівництво свого sip дому за канадською технологією, ми, перш за все, обираємо проект та будівельну компанію. І якщо з другим моментом проблем нема (хто може побудувати для Вас в Україні будинок краще за "Український дім"!) :-), то знайти класний проект доволі складно. Чому?

Проектування канадських будинків: ключові моменти

 

 

1) Проект повинен Вам подобатися!

Будьте в захваті від свого дому, як в захваті від цих sip будинків, їх володарі.

 

2) Бути стилістично цілісним.

 

3) Бути  зручним для всіх членів сім'ї та домашніх улюбленців, якщо вони є.

Подивіться наше відео "Найкращі розмір і планування канадського дому з сіп панелей для сім'х з 3-х осіб. Комфортний та бюджетний варіант."

 

4) Надавати можливість побудувати дім, що буде оптимальним по вартості. І не важливо чи це "економ", чи "преміум" - Ви повинні буди впевнені, що бюджета вистачіть.

 

Подивіться нашу статтю "Раціональне проектування власного дому. Корисні Поради".

 

5) Бути "не таким, як у всіх".

Плюсом стандартних рішень є їх "перевіреність часом", але дуже часто вони нудні та одноманітні. 

 

Сьогодні ми хочемо поговорити про нестандартний підхід до проектування канадських sip будинків.

 

Технологія будування домівок з сіп панелей не тільки тепла, енергоефективна та надійна, але й гнучка - вона дозволяє реалізувати будь-який політ фантазії - побудувати дім абсолютно по будь-якому проекту.

 

Гексагональний SIP дім в Україні: фантазія чи реальність?

 

 

Звичайні для всіх будинки прямокутної форми — це найпоширеніший і, здавалося б, найлогічніший вид споруди для житла. Однак, іноді сама природа стимулює фантазію архітекторів та проектувальників, наштовхуючи їх на сміливі ідеї!

 

 Гексагональний SIP дім в Україні

 

Гексагон в перекладі з латинської мови означає “шестикутник”. Мова йдеться про правильний шестикутник з шістьма сторонами. Нам усім знайома ця форма — бджолині соти складаються з сотень гексагонів. Така форма вічків з’явилася невипадково. Вся справа у тому, що таким чином економиться площа самого вічка, де воску для стінок потрібно менше, ніж при будь-якій іншій формі. Соти прилягають одна до одної, залишаючи багато місця для зберігання меду.

 

бджолині стільники як приклад будинків-Гексагон

 

Гексагон в перекладі з латинської мови означає “шестикутник”.

 

Те ж саме відбувається і в гексагональних будинках. Внутрішня площа шестикутного приміщення більше, порівнянно із звичайним прямокутним будинком. При цьому кількість будевельного матеріалу, у нашому випадку сіп панелей, стає більшою лише на третину.

 

Наприклад, площа квадратного будинку з шириною стіни 5 метрів складе 25м2. А в шестикутному будинку з такою ж шириною стіни в 5 метрів, площа становитиме вже 65м2. Виходить, збільшивши кількість матеріалу для стін на третину, площа будинку збільшується більш, ніж вдвічі. Звичайно, мова йде не про житлову площу, а про так звану пляму забудови — контури площі, яку займає будинок. У ці розрахунки ще доведеться додати товщину стіни. Але в домах з сіп панелей по канадській технології навідміну від будинків з газобетону чи цегли, вона не є великою - це біля 160-180 мм. А енергоефективність набагато більша!   

 

Внутрішня площа шестикутного приміщення більше

 

 

Декілька слів про систему опалення гексагонального sip дому

 

 

Гексагональний дім вигідно не тільки будувати, але й опалювати.Економія відбувається не тільки за рахунок енергоефективного матеріалу - SIP, але і завдяки тому, що будинок рівномірно розподіляє тепло. Звичайно, якщо встановити грамотну систему опалення.

 

До речі, компанія “Український Дім” вже давно не рекомендує встановлювати такі популярні в Україні газові та твердопаливні котли, про їх очевидні мінуси на основі сучасної аналітики ми вже казали тут.

 

Більш детально про те, які системи опалення ми рекомендуємо для канадського будинку під ключ з сіп панелей, читайте у нашому матеріалі "Оптимальне опалення при будівництві канадського будинку: про краще знати заздалегіть?". Якщо коротко, то у своїх будинках ми встановлюємо систему інверторний кондіціонер + керамічні електропанелі. Та за побажанням - камін, як резервне джерело тепла та задля естетики. Також, якщо вистачає бюджету, бажано смонтувати систему вентиляції з рекуперацією тепла (дивіться відео), що суттево знижує витрати на будь-яке опалення взимку.

 

Інверторний кондиціонер споживає в 3,5 менше електричної енергії, ніж видає теплової. Він тихий, відносно недорогий, автоматично підтримує необхідну температуру повітря цілий рік. Він працює і на обігрів, і на охолодження.

 

Другим альтернативним способом опалення невеликого гексагонального будинку (або на додаток до кондіціонера) можна обрати керамічні панелі. Вони обладнані тепловим шнуром, безпечні і обігрівають приміщення завдяки конвекції і віддзеркаленню інфрачервоних променів від вбудованої у них фольги. Для гексагонального будинку площею 100м2 знадобиться 2000 кВт у місяць.

 

 

 

Інтер'єр в гексагональном SIP будинку

 

Особливості планування шестикутних sip будинків

 

Зонування внутрішнього простору і планування

 

 

Особливості планування шестикутних sip будинків

 

Шестигранні будинки з сіп панелей дуже місткі. Якщо взяти конкретний приклад, то в гексагональном будинку площею 90м2, помістяться:

 

дві спальні;

передпокій;

відкрита кухня;

ванна кімната;

4 декінга (невеликі тераси під навісом).

 

Ширина простору складе 14 м, а довжина 16 м.

 

 

Гексагональний SIP дім може бути у класичному чи стилі

 

гексагональний sip будинок є естетично привабливим

 

Зонування внутрішнього простору і планування може бути дуже різним. Можна залишити інтер’єр будинку як одну велику кімнату, розділивши ділянки лише схематично. Це підходить для шестикутного будинку з невеликою площею.

 

Шестигранні будинки з сіп панелей дуже місткі

 

У великому будинку встановлюються стіни і він стає повністю придатним для великої родини.

 

 

шестигранный дом отлично подходит для большой семьи

 

оригінальна та незвичайна будівля шестикутних sip будинків

 

Крім тих функціональних переваг, які ми перерахували вище, гексагональний sip будинок є естетично привабливим і дуже незвичайним. Ви точно виділитеся серед сусідів і привернете увагу до оригінальної і незвичайної будівлі. Крім того, такий дім можна виконати у будь-якому стилі, як у класичному, так й у стилі "модерн".

 

 

стиль модерн у гексагональному sip доме

 

геометрія Канадського будинку з сіп панелей гексагональної форми

 

Гексагональні будинки бувають багатоповерховими. В такому випадку сходи розташовуються посередині.

 

планування шестикутного будинку

 

Можна зустріти планування, у якому передпокій винесений за межі будинку. Дана прибудова актуальна для українського холодного клімату — щоб взимку не заносити з собою холодне повітря в загальну кімнату, верхній одяг і взуття залишають в передпокої, а в будинок заходять швидко, не затримуючись на порозі, щоб, наприклад, струсити сніг.

 

сучасне планування шестигранного будинку

 

Окрім планування відокремленого шестикутного будинку, існують проекти канадських будинкiв у формі бджолиних сот. Одна суміжна стіна дозволяє створити дещо на зразок таунхауса.

 

багатовимірність шестикутного будинку

 

проекти канадського будинку в формі бджолиних сот 

 

Як правильно побудувати гексагональний дім за канадською технологією? Фундамент для шестикутного будинку.

 

 

Канадські будинки з сіп панелей гексагональної форми, завдяки своїй геометрії дуже легко збираються на фундаменті з геошурупів. Сталеві пустотілі оцинковані палі, що регулюються по довжині, міцно вкручуються у грунт на необхідну глибину, в залежності від типу основи. На них вкладається ростверк з брусу, потім потовщені сіп панелі підлоги і згодом монтуються стіни. Конструкція виходить легка, але інженерно вивірена, міцна та ергономічна. Подивіться наше відео "Як використовуються гвинтові палі для фундаменту канадського будинку?".

 

Як застосовуються гвинтові палі для фундаменту канадського будинку?

 

У гексагональному sip будинку стінові та покрівельні панелі є самонесучими. Вони замикаються між собою шпунтовими з’єднаннями на брус, що додає будинку міцності.

 

Спорудження шестикутних будинків — це створення форми, підказаної самою природою. Проте через страх експериментувати і виділятися, люди використовують проекти прямокутних будинків, щоб було “безпомилково”.

 

Доречі, канадський дом — це свого роду вихід із зони комфорту на користь нових технологій світового будівництва. Дивіться наше велике інтерв'ю на цю тему з директором "Українського дому" Едуардом Авзаловим: "Що таке канадський будинок?"

 

Будівельна компанія “Український Дім” пропонує усі види будівельних робіт: від розробки ескізного проекту (ми робимо його безкоштовно), до зведення будинку за канадською технологією під ключ. Заповніть цю форму заявки на розрахунок вартості будівництва свого дому.

 

Історія будівництва гексагональних будинків з сіп панелей

 

 

Можливо Вам здається, що гексагональний дім - це просто фантазія, але ідея масового будівництва канадських sip будинків по типу бджолиного вулика виникла через проблему біженців з Сирії. Групою однодумців “Architects For Society” була створена краундфандінгова кампанія зі збору коштів для “гексагонального села”. Це є додатковим підтвердженням того, що гексагональні будинки з сіп панелей - це оригінальний та економічний варіант проекту для свого дому.

 

Плануєте побудувати будинок? Компанія "Український дім" до ваших послуг! Заходіть, подивіться найкращі безплатні проекти для будинків, перегляньте, ознайомтесь з нашим відео-блогом з відповідями на популярні запитання з будівництва канадських будинків (і не тільки), або замовте розрахунок вартості свого дому (це безкоштовно і займає рівно 30 секунд - просто заповнюєте форму!).

 

Чи просто - давайте поспілкуємося по телефону! :-)

 

(067) 614 23 98
(066) 072 74 30

 

 

Читати всі статті Читати найновіше

«Український Дім» - будувати легко

RUUA